Španci v četrtfinalu boljši od slovenskih kadetov

Košarka 17. Avg 202223:27 0 komentarjev

Slovenska kadetska košarkarska reprezentanca je v četrtfinalu evropskega prvenstva priznala premoč Španiji. Aktualni evropski prvaki so bili boljši s 87:68.

Slovencem se tako ni uspelo prebiti v polfinale. V prvem polčasu so še držali stik s Španci, bilo je 39:39, v drugem delu pa so košarkarji iz Pirenejskega polotoka pobegnili. tretjo četrtino so dobili z 21:16, četrto celo s 27:16.

Urban Kroflič je bil znova najboljši posameznik slovenske reprezentance. Dosegel je kar 29 točk. 12 jih je dodal Vit Hrabar, 9 Ian Lazarevski, 6 pa Maj Dolinšek. Slovence je pokopal predvsem Mario Saint-Supery z 31 točkami, po 16 sta jih dodala Jorge Carot in Asier Miguel.

Vrhunci tekme:

V polfinale se je z zmago nad Italijo uvrstila tudi Francija, ki bo tekmec Španije v polfinalu. Litva je bila boljša od Turčije, Grčija pa od Izraela.

V petek Slovence čaka tekma proti Italijanom. V primeru zmage se bodo proti Izraelcem oziroma Turkom pomerili za peto mesto.