Zdovc kljub odličnemu začetku utrpel še drugi poraz

Evroliga 15. Okt 202122:40 > 23:05 0 komentarjev
Po dveh zmagah je moral Zdovc ponovno priznati poraz. Foto: Euroleague basketball.

Jure Zdovc je po sredinem porazu v Beogradu, ko je bila od Žalgirisa boljša Crvena zvezda, izgubil še v Pireju, kjer je bil od zelenega gozda boljši Olympiakos (83:68). Litovci so sicer odlično odprli tekmo in sredi druge četrtine povedli za 14 točk (15:29), vendar v nadaljevanju povsem popustili. Petek je sicer ponudil preostalih pet dvobojev 4. kroga Evrolige. Moskovski CSKA je dobil tesen dvoboj proti Crveni zvezdi (78:76). Še težje delo je imela Barcelona, ki se je v Monaku s košem Brandona Daviesa izvlekla v podaljšek in slavila z 81:85. Nov šok je utrpel branilec naslova Anadolu Efes, ki je v Milanu izgubil še četrtič v nizu. Italijani so medtem popolni in s Katalonci še edina neporažena ekipa. Real je visoko ugnal Panathinaikos.

Jure Zdovc po tekmi: “V drugem polčasu smo povsem izgubili nadzor in nehali igrati obrambo, ostali brez agresivnosti, oni so zadeli nekaj metov in nas porazili.”