Rusi s polomom v Turčiji skoraj odnesli neslaven rekord Krki

Evroliga 14. Okt 202122:14 > 22:17 0 komentarjev
Fenerbahče je Unicsu odčital lekcijo košarke. Foto: Euroleague basketball

Košarkarji Fenerbahčeja so v 4. krogu Evrolige s kar 80:41 nadigrali Unics iz Kazana, s čimer so Rusi skoraj podrli neslaven rekord najelitnejšega klubskega tekmovanja v kategoriji najmanj doseženih točk na tekmi. Ta ostaja v lasti Krke iz leta 2003.

Fenerbahče je prednost povečeval od prve do zadnje minute. Po prvi četrtini je ta znašala 13 točk, ob polčasu 22, po treh četrtinah 34 in ob koncu dvoboja ogromnih 39 točk.

Turki so tako dosegli skoraj dvakrat toliko točk kot tekmec, ki se je zaustavil pri skromnih 41 točkah, kar je izenačen četrti najslabši izkupiček v moderni zgodovini Evrolige, ki se beleži od leta 2000 naprej.

Rekord tako ostaja v rokah Novomeščanov, ki so 19. novembra 2003, v 3. krogu rednega dela, proti moskovskemu CSKA-ju izgubili s kar 89:35.