Košarkarice Athlete Celja do svoje 13. zvezdice

Slovenija DP 26. Apr 201723:10 > 23:13
Facebook/ŽKK Athlete Celje

Košarkarice Athlete Celja so trinajstič in sedmič zapored postale državne prvakinje. Finalno serijo s Triglavom so dobile s 3:0 v zmagah. Danes so v Celju zmagale s 66:61, poroča STA.

Na tretji tekmi finalne serije državnega prvenstva je do odločitve o zmagovalcu prišlo šele po napetem zaključku. Tekmo so bolje odprle Kranjčanke in takoj pokazale, da Celjankam ne bodo tako z lahkoto dovolile priti do novega naslova najboljših v državi. Po sedmih minutah prve četrtine so Triglavanke vodile z rezultatom 16:7, Celjanke pa so tako kot na drugi tekmi do polčasa ujele priključek. Semafor je ob polčasu kazal 33:33.

V drugem delu srečanja košarkarice Triglava niso popuščale in so vodile vse do zadnjih štirih minut tekme, ko so Celjanke ponovno prešle v vodstvo z rezultatom 58:57. Sledil je napet zaključek, v katerem je Shante Evans nekaj sekund pred koncem z dvema zadetima prostima metoma rešila vse dvome o končnem zmagovalcu. Igralke iz knežjega mesta so s končnim rezultatom 66:61 osvojile trinajsto zvezdico v svoji zgodovini in dosegle še tretjo lovoriko v odlični sezoni.

Pri državnih prvakinjah v sezoni 2016/17 je ponovno blestela Shante Evans, ki je dosegla 25 točk, k temu pa dodala še deset skokov. Američanka je z odličnimi predstavami skozi celotno sezono in na vseh treh finalnih tekmah postala tudi najkoristnejša igralka finalne serije in najkoristnejša igralka sezone 2016/17. Annamaria Prezelj, ki je prejela naziv najbolj borbene igralke v sezoni, je za Athlete dosegla petnajst, Iva Slonjšak pa trinajst točk. Pri državnih podprvakinjah je Živa Zdolšek v statistiko vpisala 20 točk in enajst skokov, sledila ji je Aida Kalušić z 18 točkami.