Primorska ostaja v vodstvu, Rogaška boljša od Šentjurja

Slovenija DP 18. Nov 201721:56 > 21:58
KK Sixt Primorska

V šestem krogu slovenskega državnega prvenstva so se zmage veselili košarkarji Sixt Primorske, Rogaške, Krke in Ilirije. V derbiju kroga je bila Rogaška s 70:58 boljša od Šentjura.

Rogaška je v prvem polčasu nadizrala potek dogajanja na igrišču, v tretji četrtini pa so zobe pokazali tudi gostje iz Šentjurja, ki so ta del igre dobili s 16 točkami prednosti. Domači so v končnici vendarle strnili vrste in se veselili prepričljive zmage. Mitja Nikolić je blestel z 18 točkami in 16 skoki, Marko Pajić jih je dodal 16, Miha Fon pa 11. Pri poražencih je Ramo Rizvić dosegel 16 točk, Dino Murić pa 12 in sedem skokov.

Rogaška je s četrto zmago na drugem mestu prehitela Šentjur z enakim izkupičkom, medtem ko v vodstvu ostaja Sixt Primorska, ki je tokrat na gostovanju pri Heliosu slavila z 72:70. Domžalčane je pokopal njihov nekdanji igralec Marjan Čakarun (17 točk in 11 skokov), potem ko so že vodili s 70:67.

Krka je bila z 88:74 boljša od Hopsov, Ilirija pa je Zlatorog v Laškem odpravila s 75:66.