Krka izenačila proti Primorski, Olimpija v finalu

Slovenija DP 12. Maj 201821:02 > 21:03
Getty Images

Košarkarji Krke so dobili drugo polfinalno tekmo Lige Nova KBM v Novem mestu proti Sixt Primorski (75:61) in izid v zmagah izenačila na 1:1. Odločitev o finalistu bo padla 14. maja. Olimpija je tudi v drugo ugnala Rogaško in se uvrstila v finale.

Novomeščani so se po malce slabši prvi četrtini v drugem delu prvega polčasa vrnili in na odmor odšli s prednostjo dveh točk. Tretjo četrtino so dobili s 17:15, v zadnji pa so nasprotnika vendarle uspeli streti s čvrsto obrambo in mirno roko v napadu.

Po visokem porazu na prvi tekmi so Novomeščani pred domačimi gledalci pokazali povsem drug obraz in zasluženo slavili s 75:61. Za razliko od prve tekme so bili prepričljivo boljši pod obročema (44:29), zaustavili so zunanji met gostov, predvsem pa so pokazali več želje in ekipnega duha. Gostje so bili v prednosti le v prvi četrtini, nato pa je čvrsta obramba Krke naredila svoje in razlika v domačo korist se je pričela višati. Krka je drugo četrtino dobila s 23:17, tretjo s 17:15, zadnjo pa z 21:11. Najvišjo prednost so varovanci Simona Petrova dosegli prav ob koncu tekme, a je bil zmagovalec praktično odločen že pet minut pred koncem, ko je bilo 64:52. Petrov je imel šest razpoloženih košarkarjev. Paolo Marinelli je dosegel 15 točk (met iz igre 4:12), dvanajst jih je prispeval Žiga Dimec (6 skokov).

Po enajst sta jih dodala Marko Jošilo (8 skokov) in Sašo Zagorac (trojke 2:2), devet Dino Cinac, ključno vlogo pri organizaciji pa je odigral Domen Bratož (8 točk, 7 skokov, 6 podaj). Na drugi strani sta po dvanajst točk dosegla Marijan Čakarun (8 skokov) in Danijel Vujasinović (trojke 2:2, 6 podaj).

Odločitve o potniku v finale pa na drugi tekmi ni uspelo preložiti košarkarjem Rogaške, ki so sicer proti Petrolu Olimpiji vso tekmo igrali zelo dobro, nato pa v zadnji četrtini popolnoma popustili. Ljubljančani so po trojkah Gregorja Hrovata, Devina Oliverja, koših Mitcha McCarrona in Mirze Begića ter neverjetni trojki Jusufa Sanona iz obrata z delnim izidom 13:0 povedli (57:66), vodstva pa do konca tekme niso izpustili več iz rok. Gostiteljem se jim je uspelo približati na šest točk zaostanka, a to je bilo tudi vse.

Pri Rogaški so največ točk dosegli Rashun Jarrel Davis (17), Mitja Nikolić in Marko Pajić (oba po 15), pri Petrolu Olimpiji pa je izstopal Oliver z 20 točkami, 15 jih je dodal Hrovat, 11 pa McCarron.

KRKA – SIXT PRIMORSKA 1:1
75:61 (23:25, 23:17, 17:15, 21:11)

Rogaška – PETROL OLIMPIJA0:2
67:73 (25:17, 15:19, 15:14, 12:23)