Vroč dvoboj v Škofji Loki: Zmaga po napeti končnici ostala doma (VIDEO)

Košarkarji LTH Castings so v 1. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia z 99:95 (33:25, 53:46, 74:65).

Košarkarji LTH Castings so v uvodnem krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia. Vodili so od prve do zadnje minute ter bili zbrani tudi v zaključku tekme, ko so se gostje približali na koš zaostanka.

Zasedba iz Škofje Loke, ki jo vodi trener Luka Bassin, je v prvem polčasu pokazala svoje napadalne sposobnosti, v zadnji četrtini, ko so Terme Olimia znižale zaostanek 65:78 na 81:83, pa tudi kvaliteto v obrambi. V naslednjih treh minutah so zaprli vse dohode do koša in delnim izidom 10:2 odločili zmagovalca.

Pri Ločanih je imelo pet igralcev dvomestno število točk – največ sta jih dosegla Kendall Robinson (20 točk, met 7:11, 6 skokov) in Matej Rojc (17 točk), v vrstah Podčetrtka pa sta izstopala Jure Pelko (29 točk, trojke 7:10) in Simo Atanacković (17 točk, trojke 3:7).

V drugem krogu bo LTH Castings gostoval v Rogaški Slatini (7. 10.), Terme Olimia pa bodo gostile Šentjur (9. 10.).