Domžalčani pretili v Tivoliju, a zmaji se niso dali (VIDEO)

Košarka 26. Maj 202419:20 > 19:22 0 komentarjev

Košarkarji Cedevita Olimpije so dobili tudi drugo tekmo finala lige Nove KBM. V Tivoliju so se dolgo mučili s Kansai Heiosom v zadnjih minutah pa vseeno strli odpor Domžalčanov (80:73). Zmaji so zdaj le še zmago oddaljeni od novega naslovq slovenskih prvakov. Tretja tekma finala bo v sredo, 29. maja, ob 20. uri v Domžalah.

Ljubljančani so tudi v drugo potrdili vlogo favorita. Zasedbo iz Domžal, ki je večino tekme odigrala s sedmimi igralci, so dokončno zlomili šele v zadnjih minutah.

Štiri minute pred iztekom časa so gostje vodili z 71:68, nato pa so gostitelji naredili delni izid 8:0 in zanesljivo prišli do druge zmage.

Najboljši strelec pri Cedeviti Olimpiji je bil kapetan Jaka Blažič z 22 točkami, za Kansai Helios sta največ točk dosegla Blaž Mahkovic – 22 in Tibor Mirtič – 16.

Ljubljančani se potegujejo za četrti zaporedni naslov v ligi Nova KBM in tretjo lovoriko v tej sezoni, potem ko je že osvojila slovenski superpokal in pokal Spar.

Domžalčani sedmič igrajo v finalu državnega prvenstva, tretjič zapored, doslej pa so dvakrat dvignili pokal – 2007 in 2016.