Šok za Srbijo, Italijani Jokića in druščino poslali domov

Eurobasket 2022 11. Sep 202219:58 0 komentarjev

Osmina finala letošnjega Eurobasketa piše zares nepričakovane zgodbe. Potem ko so po robu izpada hodili Francozi in so se danes proti Fincem poslovili Hrvati, zdaj njihovo usodo delijo še Srbi. Nikolo Jokića in soigralce so šokirali Italijani (94:86). S pričakovano tekmo med Slovenijo in Srbijo v polfinalu evropskega prvenstva tako ne bo nič.

Prvi polčas tekme med Srbijo in Italijo niti približno ni nakazoval posebne drame. Favorizirani varovanci Svetislava Pešića so večkrat vodili z dvomestno razliko, a so se naši zahodni sosednje do odmora vendarle uspeli precej približati in napovedali bolj izenačeno nadaljevanje.

V tretji četrtini se je srbska igra začela podirati, na drugi strani pa so se razigrali italijanski ostrostrelci. Srbija je po tridesetih minutah še vodili za dve točki, nato pa se je začel šov Marca Spissuja in Achilleja Polonara. Košarkarja Venezie in Efesa sta zaporedoma zadela kar tri trojke in Italijane odpeljala na +12.

Italijani v drugem polčasu šokirali Srbe

Dobre štiri minute pred koncem je Srbijo prebudila nora trojka Nikole Jokića, ki je pod prekrškom zadel skoraj s polovice igrišča. A Italijanov to ni zmedlo, odgovornost je prevzemal izkušeni Nicolo Melli in s prostimi meti polnil srbski koš. Razlika je ostajala blizu desetih točk, a je ene izmed glavnih favoritov Eurobasketa v igri držal znova izvrstni Jokić.

Toda prvi zvezdnik srbske izbrane vrste je imel tokrat bistveno premalo pomoči soigralcev, tudi sam pa je dve minuti pred koncem zapravil žogo, po kateri je Simone Fontecchio zadel ter izsilil še dodaten prosti met.

Pešićevi varovanci so v končnici sicer uspeli znižati prednost nasprotnika, za popoln preobrat pa jim je zmanjkalo tako časa kot tudi zbranosti. Srbske sanje o evropskem zlatu so se tako razblinile že v osmini finala, Italijani pa slavijo veliko zmago!