Srbija po preobratu do zmage za “mir v hiši”, Nemci suvereno

Košarka 20. Avg 20227:30 0 komentarjev

Srbski in nemški košarkarji so se po petkovih polfinalnih tekmah uvrstili v današnji finale mednarodnega turnirja v Hamburgu. Srbija je v polfinalu premagala Italijo z 90:86, Nemčija pa Češko s 101:90.

Srbom je v zaključku tekme uspel velik preobrat, saj so Italijani v tretji četrtini vodili že za petnajst točk. Nato pa je znova stekel napad varovancev Svetislava Pešića, v katerem je Nikoli Jokiću (18 točk in 10 skokov) pri polnjenju koša izdatno pomagal tudi center moskovskega CSKA-ja Nikola Milutinov (15 točk), ki je izpustil sredin spektakel proti Sloveniji. Pri naših zahodnih sosedih je blestel Simone Fontecchio, ki bo v prihodnji sezoni prvič v karieri zaigral v ligi NBA (Utah Jazz).

Precej bolj suverene zmage v polfinalu pripravljalnega DBB Supecupa so se veselili Nemci, ki so že do polčasa Čehom ušli na dvomestno razliko, ki je do konca srečanja niso več zapravili. Pri nemški izbrani vrsti, sicer tekmici Slovenije v skupinskem delu na bližnjem evropskem prvenstvu, je bil najbolj učinkovit 205 visoki igralec moštva Orlando Magic v severnoameriški ligi NBA Franz Wagner s 26 točkami, medtem ko je novi kapetan in organizator igre ekipe Houston Rockets Dennis Schröder 16 točkam dodal še šest podaj in pet skokov.

Slovenija se bo po zmagah na pripravljalnih tekmah v Istanbulu proti Turčiji in Ukrajini ter v Ljubljani proti Srbiji drevi v Celju pomerila s Hrvaško, njun sosedski dvoboj se bo pričel ob 20.15.

Tekmo med Slovenijo in Hrvaško si boste lahko ogledali v prenosu na Sportklubu. Če niste naročnik Telemachovih storitev, vam je na voljo predplačniški paket EON, ki je dostopen v omrežju kateregakoli operaterja.