Suverena zmaga, Slovenija je v finalu Eurobasketa (VIDEO)

Košarka 8. Jul 202319:45 0 komentarjev

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca do 18 let bo igrala v velikem finalu evropskega prvenstva! V turški Konyi so varovanke Ernesta Novaka brez večjih težav ugnale izbrano vrsto Srbije (89:65), blestela je Konjičanka Ajša Sivka, ki je nasprotnicam nasula kar 30 točk.

Potem ko so se po zmagah proti Nemčiji, Izraelu in Češki slovenske košarkarice do 18 let zanesljivo prebile v izločilne boje in so v osmini finala brez težav odpravile Izrael (84:63), nato pa v četrtfinalu še Madžarsko (76:60), jih je v polfinalu čakala srbska ovira.

Srbkinje so bolje odprle tekmo, povedle s 7:2, a sledil je silovit odgovor in devet zaporednih točk Slovenk. Od tu je slovenska prednost začela naraščati, do konca prve četrtine je znašala sedem točk, do polčasa pa devet. Blestela je košarkarica Pro Bit Konjice Ajša Sivka, ki je že do polčasa nasprotnicam nasula 16 točk.

17-letnica, ki je bila del članske reprezentance na nedavnem domačem Eurobasketu, je voz Slovenije uspešno vlekla tudi v drugem polčasu, ko so Slovenke v uvodnih minutah tretje četrtine nasprotnicam ušle na sedemnajst točk prednosti. A Srbkinje so se nato zbrale ter začele topiti slovensko prednost, ki pa je po zaslugi novega koša Sivke tik pred koncem tega dela igre znova znašala 10 točk (66:56).

V zadnji četrtini so Slovenke dodale še prestavo višje, medtem ko je srbska igra povsem razpadla. Varovanke Ernesta Novaka so polnile koš nasprotnic in tri minute pred koncem povedle za velikih dvajset točk, na koncu pa vrstnice ugnale za kar 24 točk (89:65)!

Najboljša strelka tekme Ajša Sivka se je ustavila pri 30 točkah, 21 jih je dodala Zoja Štirn. Slovenijo v finalu čaka zmagovalec večernega polfinala Francija : Španija.