Slovenci za slovo ugnali sosede (VIDEO)

Košarka 9. Sep 202312:20 > 12:21 2 komentarja
Luka Dončić

Slovenci so po zmagi nad Italijo z 89:85 osvojili sedmo mesto na letošnjem svetovnem prvenstvu. Sobotni spored bosta ob 14.30 v baltskem dvoboju za peto mesto sklenili Latvija in Litva.

S sedmim mestom na svetovnem prvenstvu je Slovenija izenačila svojo najboljšo uvrstitev v zgodovini svetovnih prvenstev. Tekma proti Italiji je bila sicer izjemno napeta, ob polčasu je bila prednost Slovencev le točka. V drugem polčasu so stopili na plin in po tretji četrtini vodili za deset točk.

V četrti so se Italijani znova približali in celo povedli. Sledila je napeta končnica, v kateri pa so bili bolj zbrani varovanci Aleksandra Sekulića, ki so na koncu slavili z rezultatom 89:85.

Prvi igralec tekme je bil Luka Dončić, ki je dosegel 29 točk, 10 skokov in 8 asistenc. Le dve sta mu zmanjkali za trojni dvojček. Mike Tobey je dodal 12 točk, Zoran Dragić pa 10. Pri Italijanih je bil razpoložen Marco Spissu z 22 točkami, Simone Fontecchio jih je zbral 16.

Na tekmi za peto mesto so Latvijci odpihnili sosede Litovce. Boljši so bili kar za 35 točk (98:63).