Torontu ni pomagala niti dobra predstava Dragića

Košarka 14. Nov 20217:15 > 8:48 2 komentarja
Goran Dragic

Košarkarji Detroita so v ligi NBA v gosteh premagali oslabljeni Toronto Raptors s 127:121 in vpisali svojo komaj tretjo zmago v letošnji sezoni. Za domače je priložnost dočakal tudi slovenski organizator igre Goran Dragić, ki je v 28 minutah vpisal 16 točk, pet skokov, tri asistence in tudi dve ukradeni žogi.

Detroit se je razveselil še druge zmage na zadnjih treh obračunih, do nje pa je prišel predvsem po zaslugi izvrstne zadnje četrtine, v kateri je med drugim zadel šest od osmih trojk. Kanadskemu moštvu se je še kako poznala odsotnost poškodovanih Preciousa Achiuwe in organizatorja igre Freda VanVleeta, posledično pa je prvič po 25. oktobru priložnost dočakal Goran Dragić, ki se je ob 50-odstotnem metu iz igre izkazal s 16 točkami in bil četrti najboljši strelec svoje ekipe.

Slovenec kljub temu ni uspel preprečiti poraza svojega moštva. “Doma niti približno ne igramo tako dobro v obrambi kot v gosteh,” je glavni razlog za poraz navedel trener Toronta Nick Nurse. “Ne vemo, zakaj je tako. Pred domačimi navijači bi morali imeti več energije,” je dodal.

Cela prva peterka Toronta je na tekmi dosegla dvomestno število točk, prvi strelec tekme pa je bil Torontov Pascal Siakam s 25 koši. Za Detroit je bil s 24 točkami najbolj učinkovit Jarami Grant.

Medtem je na ostalih tekmah v noči iz sobote na nedeljo Dragićev nekdanji klub Miami na gostovanju v Utahu s 111:105 prekinil niz treh zaporednih porazov. Vodilno moštvo vzhodne konference Washington Wizards pa so bili boljši od Orlanda s 104:92.

V pretekli noči je odmevala še zmaga Clevelanda nad Bostonom. Darius Garland je 9,4 sekunde pred koncem za zmago zadel dva prosta meta, Cleveland pa je pred tem preobrnil zaostanek 19 točk v tretji četrtini.

Dallas slovenskega zvezdnika Luke Dončić bo naslednjič igral v noči na torek, ko na domačem parketu gosti Denver Nuggets. Za slednjega v tej sezoni zaradi poškodbe kolka še ni nastopil Vlatko Čančar.