Zmaji po odlični predstavi vse zapravili v zadnjih minutah

Eurocup 7. Nov 202318:46 > 22:07 3 komentarji

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu evropskega pokala vpisali še šesti poraz (87:95). Tokrat jim je mero vzela še Umana Reyer Venezia. Čeprav so bili zmaji v vodstvu skoraj od prve minute, jih je pokopal mrk v zadnji četrtini.

Zmaji so bili v Benetkah 34 minut dvoboja boljši tekmec in prikazali najverjetneje najboljšo predstavo to sezono, a kaj, ko je nato sledil velik padec v igri, ki je uniči vse, kar so si prigarali. Še šest minut pred koncem so Slovenci vodili za enajst, a nato zmogli le še šest točk ter zadnjo četrtino izgubili s kar 33:15.

“Težko je najti prave besede. 35 minut smo igrali zelo dobro, nato smo zgrešili nekaj metov, žoga ni več krožila. Kljub temu smo lahko ponosni za predstavo proti zelo dobremu nasprotniku. Igrati moraš do konca in ostati osredotočen,” je po dvoboju dejal trener Olimpije Andrea Turchetto.

Odlična igra, a le do sredine zadnje četrtine

Prvo ime prvega polčasa je bil brez dvoma Amadou Sow, ki je bil izjemno razigran in že do odmora Italijanom nasul kar 16 točk. Svoje sta dodala tudi izkušena veterana Jaka Blažič in Klemen Prepelič. Slednji je blestel predvsem z asistencami in v drugi četrtini nekajkrat čudovito zaposlil Karla Matkovića, ki je navduševal z zabijanji.

Slovenski prvaki so odlično nadaljevali tudi po odmoru. S trojko Roka Radoviča je razlika poskočila že na plus 13 (69:56). Italijani so postajali vse bolj nervozni. Šest minut pred koncem si je klop prislužila tudi tehnično napako, kar so zmaji izkoristili in 6:27 pred zvokom sirene s črte prostih metov pobegnili na 81:70.

Sledile so črne minute Slovencev, ki so poskrbele za vroč zaključek, saj so se Italijani z delnim izidom 9:0 povsem približali in nato 2:30 pred koncem s košem Barryja Browna izenačili na 84:84. Nato je Rayjon Tucker s trojko poskrbel za prvo vodstvo Benečanov po 12:11 v 4. minuti dvoboja. Zmaji se niso več pobrali, preudarna igra, ki jih je krasila večji del tekme, se je izgubila.

Ljubljančani se bodo po katastrofalni prvi tretjini skupinskega dela sezone le stežka vmešali v boj za končnico. V naslednjem krogu bodo gostili Hamburg, dvoboj bo v sredo, 15. novembra, v Stožicah.

EuroCup, 6. krog:

Umana Reyer – Cedevita Olimpija 95:87 (21:27; 21:20, 20:25, 33:15)

Dvorana Taliercio, sodniki: Latiševs (Latvija), Radojković (Hrvaška), Hadžić (BiH).

Reyer Venezia: Spissu 10 (1:3), Tessitori 10 (2:2), Casarin 3, De Nicolao 5, O’Connell 5, Simms 12 (2:2), Wiltjer 10, Brown Jr 21 (4:6), Tucker 19 (5:6).

Cedevita Olimpija: Stewart 9 (5:8), Sow 16 (2:3), Radović 5, Glas 2, Blažič 16, Matković 14 (2:3), Prepelič 12 (6:7), Jones 8 (2:2), Klobučar 5.

Prosti meti: Reyer Venezia 14:19, Cedevita Olimpija 17:23.

Met za tri točke: Reyer Venezia 13:37 (Brown Jr 3, Simms 2, Wiltjer 2, Tucker 2, Spissu, Casarin, De Nicolao, O’Connell), Cedevita Olimpija 8:23 (Blažič 4, Sow 2, Radović, Klobučar).

Osebne napake: Reyer Venezia 24, Cedevita Olimpija 25.

Pet osebnih: Tessitori (34.), Simms (37.), Prepelič (40.).