V večeru LeBrona Jamesa nase opozoril tudi Čančar

Košarka 8. Feb 20237:39 0 komentarjev

Slovenski košarkar Vlatko Čančar je ob visoki zmagi Denver Nuggets proti Minnesoti Timberwolves s 146:112 s klopi dosegel 12 točk. Goran Dragić pa je v dresu Chicago Bulls ob porazu proti Memphis Grizzlies z 89:104 dvoboj končal z eno podajo.

Denver, ki je proti Minnesoti (29-28) na 55. tekmi zabeležil 38. zmago v sezoni, je imel od samega začetka izrazito pobudo. Prvo četrtino so dobili kar z 49:19 in nato le še mirno nadzorovali potek dvoboja. Vlatko Čančar je dobro izkoristil ponujeno priložnost s klopi. V 22:04 minute je dosegel 12 točk, šest skokov ter tri podaje ob eni blokadi. Iz igre je zadel pet od osmih metov, od tega dva od petih za tri točke.

Slabše je šlo Goranu Dragiću in bikom (26-28). Memphis (33-21) je slavil s 104:89, izkušeni Slovenec pa je na parketu prebil 14:31 minute. V tem času je zgrešil vse štiri mete iz igre in v statistiko vpisal eno podajo ter eno ukradeno žogo. Od njegovih soigralcev je 28 točk in 17 skokov dosegel Nikola Vučević, 24 točk je dodal Zach LaVine. Pri grizlijih, ki so v zadnji četrtini z delnim izidom 17:3 odločili dvoboj, se je s 34 točkami najbolj izkazal Ja Morant.

Noč v ligi NBA je zaznamoval zgodovinski dosežek LeBrona Jamesa, ki je ob porazu njegovih Lakers proti Oklahomi podrl legendarni rekord po številu točk, ki je bil desetletja v rokah Kareema Abdul-Jabaarja.