Noč čarovnic prinesla nov evropski poraz zmajev (VIDEO)

Eurocup 31. Okt 202316:44 > 20:34 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu evropskega pokala proti Wolves iz Vilne v drugem polčasu nadoknadili kar 16 točkah zaostanka in se približali na točko, a popolnega preobrata niso zmogli (78:86). Ljubljančani tako ostajajo brez zmage in s petimi porazi prikovani na dno skupine A.

Noč čarovnic je v dvorano Stožice pripeljala največji obisk to sezono (2.477). Kar šest zmajev je vpisalo dvomestno število točk. Sliši se kot recept, da se končno prekine črna evropska serija, a nabralo se je tudi kar 18 izgubljenih žog, medtem ko so imeli domači v rotaciji praktično zgolj osmerico, če izvzamemo Luko Ščuko, ki je igral manj kot tri minute. Premalo za prvo evropsko zmago, s slavjem so se v Litvo vrnili Volkovi.

Andrea Turchetto, trener Cedevite Olimpije: Glede na našo situacijo smo odigrali solidno tekmo. Smo brez organizatorjev igre, imamo čudne rotacije, nekateri igralci so skupaj sedem dni oz. tri tekme. Težava je, da smo imeli 18 izgubljenih žog, od tega jih je bilo kakšnih šest ali sedem povsem neizsiljenih. Zato nismo imeli ritma in hkrati dovolili lahke koše. Vrnili smo se, a nismo uspeli povezati nekaj dobrih potez. Da zmagaš, moraš storiti več zaporednih dobrih stvari.

V uvodnih minutah med moštvoma ni bilo bistvenih razlik. Sredi prve četrtine je ob glasnem aplavzu prvič v igro vstopil Klemen Prepelič. V prvi peterki je sicer dvoboj še drugič zapored začel Jaka Klobučar, kot ob sobotni partiji proti Derbyju v ligi ABA, medtem ko na stranskem tiru ostajata prvi in drugi organizator igre Ljubljančanov Justin Cobbs in Nikola Radičević.

Ni trajalo dolgo, da je “Prle” vpisal prvo asistenco, za koš Shawna Jonesa (13:13), potem ko jih je na svojih prvih dveh dvobojih v zmajevem dresu skupno kar 24. A nadaljevanje je bilo po notah Litovcev. Delni izid 9:0 je Andreo Turchetta, namestnika Simoneja Pianigianija, prisilil v prvo minuto odmora. Njegovi varovanci so odgovorili z znižanjem na 18:22 do konca prvega dela.

Sledile so nove črne minute domačih. Potem ko so se s košem razigranega Amadoua Sowa približali na 20:22, so Volkovi znova ušli. Napad zmajev je deloval povsem razglašeno in v drugi četrtini pridelal kar sedem izgubljenih žog. Po novi minuti odmora Turchetta je prednost še narasla. Vaidas Kariniauskas je prelahko ob mehkobni domači obrambi položil za +15 (24:39). Do polčasa se je odprlo vsaj D.J. Stewartu, ki je s sedmimi zaporednimi točkami preprečil še večjo razliko. Na odmor sta moštvi odšli s 35:48.

Drugi polčas je s trojko odprl Prepelič in tako dosegel šele svoje prve točke in hkrati zadel šele drugo trojko Olimpije na dvoboju. Nato je še izjemno asistiral za še lepše zabijanje Karla Matkovića. Navijači so bili prvič na nogah, razlika se je stopila na 42:50, a kaj, ko se je ta igrivost že kmalu povsem izgubila. Vrstili so se neizdelani napadi in nove poceni izgubljene žoge. Na srečo domačih Litovci tega niso znali izkoristiti, Klobučar pa je zadel za zelo ulovljivih minus sedem pred zadnjo četrtino (56:63).

8:30 pred koncem je Jones po skoku v napadu zadel za novo približanje (60:65). Šele po 33 minutah tekme je prve točke vpisal tudi kapetan Jaka Blažič (62:65), ki je bil do tega trenutka nenavadno neagresiven, a nato stvari vzel v svoje roke. S šestimi zaporednimi točkami je zmaje približal na točko in pozneje s trojko postal še šesti domači košarkar z dvomestnim številom točk. Zmaji so do konca dvoboja napadali tudi za izenačenje, a zapravili vse priložnosti. Wolves so ohranjali minimalno razliko, odločilen koš je ob osebni napaki 1:20 pred koncem dosegel Rasheed Sulaimon.

Slednji je bil z 22 točkami tudi prvi strelec tekme, pri domačih je kar četverica vpisala 13 točk, Stewart, Sow, Matković in Prepelič. 12 jih je dodal Blažič in 10 Jones.

5. krog evropskega pokala, skupina A:

Cedevita Olimpija – Wolves 78:86 (18:22, 17:26, 21:15, 22:22)

Dvorana Stožice, gledalcev 2.477, sodniki: Jovčić (Srbija), Lezcano (Argentina), Giovannetti (Italija).

Cedevita Olimpija: Stewart 13 (2:2), Sow 13, Blažič 12 (5:5), Matković 13 (1:2), Prepelič 13 (2:2), Jones 10 (2:2), Klobučar 4 (2:2).

Wolves Vilnius: Sulaimon 22 (7:9), Mekowulu 2, Juskevičius 4 (2:2), Kariniauskas 14 (1:2), Miniotas 10, Zemaitis 14 (3:3), Thurman 11 (3:3), Berucka 3, Mockevičius 6 (4:6).

Prosti meti: Cedevita Olimpija 14:15, Wolves Vilnius 20:25.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:20 (Prepelič 3, Stewart, Sow, Blažič), Wolves Vilnius 6:18 (Zemaitis 3, Sulaimon, Kariniauskas, Berucka).

Osebne napake: Cedevita Olimpija 26, Wolves Vilnius 22.

Pet osebnih: Kariniauskas (40.).