Westbrook končal neverjeten niz, LeBron znova letel

Evroliga 5. Jan 20227:37 0 komentarjev
Russell Westbrook, foto: Guliver image.

Košarkarji Phoenix Suns so v severnoameriški ligi NBA zabeležili tretjo zmago na zadnjih štirih obračunih in se po zmagah izenačili z vodilnim moštvom Golden State Warriors. Tokrat so s 123:110 ugnali New Orleans Pelicans. Pobirajo se tudi košarkarji Los Angeles Lakers, ki so bili s 122:114 boljši od Sacramento Kings. Za konec nenavadnega niza je poskrbel zvezdnik Russell Westbrook.

V New Orleansu so gosti iz Arizone že v prvi četrtini tlakovali pot do 29. zmage v sezoni, nato pa prednost večino časa držali na podobni ravni. Pelikani (13-25) so se sredi zadnje četrtine približali na vsega dve točki, nato pa je z delnim izidom 21:7 Phoenix razrešil vse dvome o zmagovalcu.

Najbolj se je na tekmi izkazal Devin Booker s 33 točkami in 9 skoki, prvi asistent lige Chris Paul pa je 11 točkam dodal 15 podaj. Pri domačih je 28 točk dosegel Devonte’ Graham, Jonas Valančiunas pa je ob 25 točkah pobral še 16 skokov. Ob osmih porazih zdaj sonca zasedajo drugo mesto v ligi, boljši izkupiček imajo le košarkarji Golden Stata (29-7).

Westbrook prvič po 407 tekmah …

V zadnjem času se pobirajo tudi Jezerniki iz mesta angelov. Prvaki sezone 2019/20 so na domačem parketu zabeležili 20. zmago v rednem delu, ob 19 porazih pa zasedajo sedmo mesto in so tik za Dallas Mavericks (19-18) slovenskega zvezdnika Luke Dončića.

Proti Sacramentu (16-23) je ob tesni zmagi, tretji na zadnjih štirih tekmah, z 31 točkami izstopal LeBron James. Sedemintridesetletni zvezdnik lige NBA je dosegel 31 točk, od tega jih je 14 dosegel v odločilni zadnji četrtini. S 24 mu je sledil Malik Monk. Pri gostih je 30 točk dosegel De’Aaron Fox.

Vrhunci predstave LeBrona Jamesa:

LeBron je na zadnjih devetih tekmah kar osemkrat presegel 30 točk, v zaporedju je vpisal 31, 34, 36, 39, 32, 37, 43, 26 in zdaj še 31 točk. Vse to pri 37 letih starosti. Povprečje 28,5 točke na tekmo, kolikor ga ima v tej sezoni, pa je njegovo najvišje od 2009/10, ko je na tekmo vpisoval 29,7 točke.

Za statistični podatek dne je sicer poskrbel LeBronov zvezdniški soigralec Russell Westbrook. Vodilni igralec lige po številu izgubljenih žog je dvoboj sklenil z 19 točkami, sedmimi skoki, dvema asistencama in, kar je najbolj nenavadno, brez izgubljene žoge.

Tako je konec njegovega niza tekem z vsaj eno izgubljeno žogo, ki se je zaustavil pri številki 407! Zadnjič je z ničlo v tej statistični prvini tekmo sklenil 14. marca 2016. Gre seveda za najdaljši tovrsten niz v zgodovini lige NBA.

Luka Dončić bo na parketu v noči na četrtek, ko bo doma izzval Golden State. Tekmo bo sicer zaznamovala upokojitev dresa, pod strop dvorane bodo dvignili številko 41 Dirka Nowitzkega. Na delu bo tudi Denver (18-17) Vlatka Čančarja, ki pa se bo zaradi zloma kosti v stopalu za dlje časa preselil ob rob igrišča.