Šarunas nezadovoljen s trudom, Bayern po preobratu izenačil

Evroliga 30. Apr 202120:54 > 23:37 0 komentarjev
Šarunas Jasikevičius
Šarunas Jasikevičius (REUTERS/Anton Vaganov)

Košarkarji Zenita so na četrti tekmi dvoboja četrtfinala Evrolige v Sankt Peterburgu proti Barceloni vodili od prve do zadnje minute. Izid v zmagah so izenačili na 2:2, serija se zdaj seli v katalonsko prestolnico, kjer bo na sporedu še odločilna peta tekma. Odločilno peto tekmo je z drugo zaporedno domačo zmago proti Milanu izsilil tudi Bayern.

Da bo to večer Zenita je bilo jasno od samega začetka, ko sta v dobrem vzdušju Sibur arene za hitro vodstvo poskrbela Tarik Black in Austin Hollins. Rusi so v prvi četrtini leteli po parketu, po osmih minutah je na semaforju pisalo že 23:9, ko je zadel Kevin Pangos. V tem delu igre sta sicer blestela Alex Poythress z devetimi in Hollins z osmimi točkami.

Barcelona je do polčasa znižala zaostanek na deset točk, a v tretji četrtini so znova igrali le domači košarkarji. Blestel je Pangos, ki je dosegel osem zaporednih točk za Zenit za +16. Tu se Rusi niso zaustavili, blestela sta še naprej Pangos in Black, slednji je malce pred koncem četrtine povišal že na 58:36. Tekma je bila pred zadnjo četrtino praktično odločena.

Prvi strelec tekme je bil Pangos, nekdanji košarkar Barcelone, ki še naprej ostaja največja težava za varovance Šarunasa Jasikevičiusa, zbral je 22 točk. Za Katalonce je 19 točk prispeval Nick Calathes, a glavni organizator igre gostov je imel le dve podaji in tri izgubljene žoge.

Zenit, Barcelona
Šarunas ni zadovoljen s trudom svojih varovancev. (REUTERS/Anton )Vaganov

Trener Barcelone je bil po dvoboju brez dlake na jeziku: “Eno je priprava na tekmo, nekaj povsem drugega nato priti na parket in garati do zadnje kaplje znoja. Če želiš igrati na zaključnem turnirju četverice, moraš garati dokler ne moreš več stati na nogah. Če moji igralci ne garajo dovolj, potem ne opravljam svojega dela dobro.”

Odločilna peta tekma bo 4. maja v Barceloni. Istega dne bomo potnika na Final 4 dobili še iz dvoboja med Efesom in Real Madridom, obračun bo v Carigradu.

Bayernu uspel preobrat

Po CSKA-ju, ki je s 3:0 v zmagah odpravil Fenerbahče, se je skoraj na zaključni turnir četverice prebil še Armani Milano. Italijani so na četrti tekmi dvoboja proti Bayernu po polčasu vodili, a v drugem delu zapravili vodstvo.

Dvoboj v Münchnu je bil odločen šele v zadnjih izdihljaljih. Tekmo je sicer bolje začel Bayern, a po imenitni drugi četrtini so Italiiani prevzeli nadzor nad obračunom. Malcolm Delaney je najprej zadel trojko in ob tem izsilil še osebno napako. Nato je zadel še za dve točki in kmalu za tem znova izsilil osebno napako za skupno kar osem zaporednih točk. Nekaj so prispevali še soigralci in Milano je na odmor šel s +10 (40:50).

A Nemci, za katere je bila to tekma za preživetje, so se v drugem polčasu pobrali, sploh v zadnji četrtini so bili precej boljši nasprotnik. 3:09 pred koncem so po košu Jalena Reynoldsa po dolgem času povedli (80:79).

Jalen Reynolds, Bayern, Jeremy Evans, Milano
Jalen Reynolds in Jeremy Evans (Mladen Lackovic LakoPress)

Sledila je vroča končnica, ki so jo bolje odigrali domači košarkarji. Junak je bil z dobrim izvajanjem prostim metov Vladimir Lučić, za tesno zmago s 85:82. Italijani so imeli priložnost za izenačenje in s tem podaljšek, a je Delaney zgrešil trojko.