Zmaga Dallasa za zgodovinsko sramoto San Antonia

Košarka 24. Feb 20237:12 0 komentarjev
Luka Dončić šah izziv

Premora po tekmi vseh zvezd je konec in očitno je ta košarkarjem Dallas Mavericks dobro del. Varovanci Jasona Kidda so namreč ponoči brez težav ugnali San Antonio (141:116) in dosegli strelski rekord sezone. Luka Dončić je bil kljub počitku v zadnji četrtini znova najboljši strelec tekme (28 točk, 7 skokov, 10 podaj).

Dallas je bil v obračunu proti letos razglašeni zasedbi San Antonio Spurs, ki je izgubila že 15. zapored, v težavah le na začetku tekme. A te niso bile košarkarske, temveč tehnične narave. Tekma se je namreč začela s polurno zamudo zaradi vlažnega parketa, kar je bila posledica sredine tekme hokejske lige NHL med Dallasom in Chicagom.

A to domače ekipe ni zmedlo, sredi prve četrtine so telički prešli v vodstvo, ki ga vse do konca tekme niso več izpustili iz rok. Razlika sicer ni napovedovala tako mirnega zadnjega dela srečanja, Dallas je ob polčasu vodil za enajst (74:62), ob koncu tretje četrtine pa celo “samo” za devet (99:90).

Zgodovinska kriza San Antonia

Ob tem, ko je bil Luka Dončić na začetku sklepnega dela na klopi, sta dirigentsko palico ekipe iz Teksasa vihtela Kyrie Irving in Tim Hardaway, ki je v nizu gostom natresel tri trojke in uničil njihovo upanje po preobratu. Izkazal se je tudi debitant Justin Holiday, ki je bil na svoji prvi tekmi za Dallas petkrat natančen izza črte.

San Antonio Spurs so tako padli v zgodovinsko krizo, še nikoli doslej namreč niso izgubili kar 15 tekem zapored. Zasedba Grega Popovicha je že davno opustila upanje na končnico in je na predzadnjem mestu zahoda, slabši izkupiček imajo le Houston Rockets.

Čančar tokrat od prve minute

Uspešen večer je tudi za Vlatkom Čančarjem. Koprčan je tekmo Denverja proti Cleveland Cavalliers začel v prvi peterki ter v 26 minutah dosegel 10 točk, tri skoke in asistenco. Zlata zrna so v gosteh slavila z izidom 115:109, Nikola Jokić je 24 točkam dodal še 18 skokov in 13 asistenc.

Denver je prišel do četrte zmage zapored in z razmerjem 42 zmag ter 18 porazov vodi v razvrstitvi zahodne konference. Dallas ima na šestem mestu lestvice, ki neposredno vodi v končnico, 32 zmag in 29 porazov.