Krka ne more iz črne luknje, Olimpija do nove zmage

Košarka 4. Apr 202219:45 > 19:50 0 komentarjev

Košarkarji Krke so 25. krogu doživeli devetnajsti poraz v ligi Aba in le še čudež jih lahko reši pred izpadom iz regionalnega tekmovanja. Novomeščani morajo do konca rednega dela dobiti vse tri tekme, hkrati pa upati, da bo njihov edini tekmec v boju za predzadnje mesto, ki vodi v razigravanje za obstanek, Split, izgubil preostale tri preizkušnje. Do nove zmage je prišla Cedevita Olimpija, tokrat so zmaji zmagali v Podgorici (88:80).

Ljubljančani so v zadnjem obdobju nanizali nekaj lepih uspehov in postali skorajda nepremagljivi. Potem ko so uspešno nastopili tudi na zadnjih tekmah evropskega pokala, so v regionalnem tekmovanju lovili sedmo zaporedno zmago, a so se zavedali, da jih čaka zahtevno gostovanje v Podgorici. Na koncu so po preobratu prišli do novega uspeha in po nepopolnem krogu skočili na tretje mesto.

Naloga je postala še težja tik pred začetkom dvoboja, saj so se v ljubljanskem taboru odločili, da kapetan Jaka Blažič zaradi bolečin v hrbtu ne bo igral, ampak bo ostal na klopi.

Na začetku so bili za malenkost boljši gostje. A v prvem polčasu je bilo tesno, pred koncem pa se je tehtnica nagnila na stran domačih, ki so tako v nadaljevanje odnesli majhno prednost.

A v tretji četrtini so gostje vendarle stopili na plin. Pred zadnjo je bil tako izid 67:67, Studentski centar je še pobegnil za nekaj točk na začetku te četrtine, potem pa je delni izid 12:2 za goste pomenil, da so si Ljubljančani priigrali večjo prednost.

Te potem niso zapravili, saj domači v zadnjih minutah na manj kot -6 niso več mogli in zmaga, druga medsebojna v sezoni po uspehu 88:78 na domači tekmi, je odšla s slovensko ekipo.

V tej sta se strelsko najbolj izkazala Jacob Pullen z 19 točkami in Yogi Ferrell s 16, pri domačih pa so štirje igralci dvoboj končali s po 12 točkami.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani v ligi Aba igrali v 10. aprila, ko bodo gostili Cibono.

Krka brez možnosti za presenečenje

Varovanci trenerja Daliborja Damjanovića so bili brez možnosti za presenečenje. Budućnost, ki se poteguje za čim boljše izhodišče pred končnico, je vodila od prve do zadnje minute. Prvo dvomestno prednost si je priigrala že po petih minutah, ko je semafor dvorani Leona Štuklja kazal rezultat 15:3.

Krka je poraz omilila v zadnji četrtini, ki jo je dobila z 28:15, zanimivo pa je, da so se pravi vsi igralci obeh ekip, ki so stopili na parket, vpisali med strelce. Pri domačih je Rok Stipčević zbral 13 točk, v vrstah Budućnosti pa je bil prvi strelec Edin Atić (15).

Krka ima na zadnjem mestu izkupiček 4-16, Split, ki ima boljše medsebojno razmerje, pa 6-17. Novomeščani bodo v naslednjih dveh krogih gostovali pri Igokeji in Mornarju ter tekmovanje končali doma proti Megi, Dalmatinci pa bodo gostili FMP, Zadar in Budućnost.