17-letni Slovenec zaigral za slovito Romo

Nogomet 25. Jan 202410:56 0 komentarjev
Lovro Golič na včerajšnji tekmi v Riadu. FOTO: asroma.com

Roma, ki se pod vodstvom novega trenerja Danieleja De Rossija pripravlja na nadaljevanje sezone, je odigrala prijateljsko tekmo v Savdski Arabiji. Na tekmi proti Al Shababu je zaigral tudi komaj 17-letni slovenski nogometaš Lovro Golič. Na klopi je bil njegov vrstnik Luka Mlakar.

Savinjčana Lovra Goliča je članski ekipi na treningih nekajkrat priključil že sloviti Jose Mourinho, ki se je moral po nizu slabših rezultatov od klopi Rome posloviti ta mesec, očitno pa tega 17-letnega slovenskega branilca zelo ceni tudi legendarni Italijan Daniele de Rossi, ki po sijajni nogometni na klopi Rome začenja trenersko pot.

Obetavnega slovenskega nogometaša, ki je v Romo iz Domžal prestopil pred letom in pol, je namreč na včerajšnji prijateljski tekmi proti Al Shabbabu, ki so jo Rimljani v času med krajšim premorom v italijanski prvi ligi odigrali v Riadu, postavil kar v začetno enajsterico.

Golič je za Romo igral v prvem polčasu, ki se je končal z izidom 0:0, to pa je bil njegov prvi nastop v članski zasedbi slovitega rimljanskega kluba. V statistiko se je vpisal z rumenim kartonom.

V kadru Rome, ki je zmagala z 2:1, je bil še en slovenski nogometni up, 17-letni napadalec Luka Mlakar je sedel na klopi, a tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Roma bo z italijanskim prvenstvom, v katerem je trenutno na osmem mestu, nadaljevala v ponedeljek, ko jo čaka gostovanje pri Salernitani.