Nafta ostaja vodilna, Gorica skočila na drugo mesto (VIDEO)

Nogomet 21. Apr 202420:30 > 20:42 0 komentarjev
2. SNL

Nogometaši Nafte 1903 so v 26. krogu 2. slovenske nogometne lige v gosteh premagali Vitanest Bilje z 2:0. S tem Lendavčani ostajajo na vrhu drugoligaške druščine, na drugo mesto se je po današnji gostujoči zmagi z 2:0 na Fužinarjem prebila Gorica.

Nafta ima na vrhu 54 točk, Gorica 51, Beltinci Klima Tratnjek pa 50. Lendavčani so prišli do 17. letošnje zmage. Tokrat sta zadela Tin Polić (71. minuta, takoj, ko je vstopil v igro)) in Stjepan Oštrek (83.).

V zmagi Gorice pa sta bila natančna Darius Jalinous v peti minuti in Boris Krstić v sodnikovem dodatku drugega polčasa.

Beltinčani so v petek ne samo zamudili priložnost za začasni skok na vrh, temveč so danes izgubili tudi drugo mesto, saj so v soboto doma izgubili proti Krki z 0:1.

Peti Triglav je v petek doma z 1:1 remiziral z velenjskim Rudarjem. Tudi tekma med Tolminom in Dravinjo se je končala z 1:1.

Nogometaši ajdovskega Primorja so s 3:0 premagali Ilirijo. Ajdovci so tako ostali v boju za najvišja mesta, Ljubljančani pa so pristali na povsem zadnjem, potem ko je sežanski Tabor ugnal Bistrico z 2:0.