Rogaška do zgodovinskega naslova in preboja med elito

Nogomet 20. Maj 202318:23 > 19:25 2 komentarja

Prvaka 2. SNL smo dobili šele v zadnjem krogu. Po napetih 30. krogih se tako naslova prvakov in vrnitve med elito po 30 letih veselijo nogometaši Rogaške, ki so na odločilni tekmi ugnali Krško na gostovanju (2:0). Aluminij je potreboval zmago in spodrsljaj vodilne ekipe, toda Kidričani so remizirali pri tretjeuvrščeni Krki (2:2) in se bodo v dodatnih kvalifikacijah za preboj v Prvo ligo Telemach pomerili z Gorico.

Rogaška ob remiju Aluminija sploh ni potrebovala zmage, toda kot se za prvake spodobi, so se tudi na odločilno tekmo podali z mislijo o zmagi. Če je bil šampanjec pred tekmo zgolj pripravljen, je Nermin Haljeta v 41. minuti srečanja poskrbel, da je bil naslov praktično že v rokah Rogaške.

V 69. minuti srečanja je Alexander Stožinič z nespametno podajo žogo poslal v lastno mrežo in dvomov o prvaku druge slovenske nogometne lige ni bilo več.

Rogaška se tako po 30 letih (takrat je v prvi slovenski nogometni ligi igrala kot NK Steklar) vrača med elito, kjer bo nadomestila Tabor iz Sežane. Aluminij pa bo priložnost za preboj v Prvo ligo Telemach iskal v dodatnih kvalifikacijah proti Gorici.

Od druge slovenske lige se poslavljata Krško in Dob.