Triglav našel pot iz krize, zmagi za Bistrico in Krško

Nogomet 10. Sep 202219:25 > 19:32 0 komentarjev
Triglav je slabo odprl novo sezono 2. SNL. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Bistrice in Krškega so na današnjih dveh tekmah 7. kroga 2. slovenske lige prišli do zmag. Bistričani so z 2:1 v gosteh premagali Ilirijo 1911, Krško pa je doma s 3:2 ugnalo Beltince. Zmagoviti gol za Krčane, ki so zaostajali z 0:2, je dosegel Miloš Gordić v 56. minuti, za Bistričane pa Tai Matea Panić v 76.

V petek so bile odigrane štiri tekme 7. kroga. Na delu so bile vse vodilne ekipe, tudi prvouvrščena Krka, ki je z golom Marka Bedeka premagala Jadran Dekane. Končno je zmagal Triglav, z 1:0 je bil boljši od Aluminija.

Krka je z zmago zdaj sama na vrhu. Do tega kroga si je prvo mesto delila z Aluminijem, ki si je tokrat privoščil prvi poraz. V Kidričevem ga je z 1:0 premagal kranjski Triglav, četa trenerja Safeta Hadžića se je veselila prve zmage v sezoni. Edini gol je v minuti s strelom od daleč dosegel Nejc Skok Jekovec.

Tretje in četrto mesto sta z novima zmagama zadržala Vitanest Bilje in Nafta. Primorci so s 4:3 premagali Rudar Velenje, dva gola je k zmagi prispeval Gambijec Bamba Susso, Prekmurci pa so s 3:1 v gosteh premagali Brinje Grosuplje.