U21: Albanija s petminutnim šokom ugnala slovenske mladce

Nogomet 11. Okt 202118:19 > 20:40 2 komentarja
Milenko Ačimović
Mile Ačimović. Foto: Guliver Images

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se je v sklopu kvalifikacij za uvrstitev na EP v Elbasaniju pomerila proti albanskim vrstnikom in izgubila 0:2.

Slovenci so imeli v prvi polovici dvoboja pobudo in premoč, a kljub nekaj priložnostim niso uspel zatresti mreže gostiteljev. Na desni strani je bil v ofenzivnih nalogah najnevarnejši Tamar Sveltin.
V drugem polčasu so bolje v tekmo krenili domači in v 53. minuti zadeli v polno, ko je do neoviranega strela z leve prišel Bernard Karrica ter s tem dosegel prvenec v dresu mlade reprezentance.
Slovenski fantje si še niso povsem opomogli, ko je na semaforju pisalo že 2:0. Po protinapadu in podaji v kazenski prostor je v 58. minuti z glavo zadel Armando Dobra.
Do konca tekme so si varovanci Milenka Ačimovića ustvarili več priložnosti, Aljoša Matko je zadel tudi vratnico, Svetlin je zapravil enajstmetrovko, ostalo je pri 0:2, pa čeprav je imela Slovenija tako več strelov na gol, kot tudi večjo posest, precej več kotov (11:2).
Priložnost za maščevanje bo slovenska mlada reprezentanca dobila kmalu, saj se bodo z albanskimi vrstniki pomerili 13. novembra na Bonifiki.

Zaključni turnir najboljših mladih reprezentanc stare celine bosta čez dve leti družno gostili Romunija in Gruzija. Tekmovanje je na sporedu med 9. junijem in 2. julijem 2023.

Na EP neposredno vodi prvo mesto, medtem ko bi morebitna uvrstitev na drugo pozicijo v skupini G Sloveniji prinesla dodatne kvalifikacije.