Vrnitev mladih Slovencev proti zvezdniškim Angležem

Nogomet 7. Okt 202122:41 > 22:42 12 komentarjev
Veselje ob izenačenju Slovenije. Foto: Uroš Skaza

Slovenska izbrana vrsta je po slabem prvem polčasu v drugem pokazala popolnoma drug obraz. Izbranci Milenka Ačimovića so se po zaostanku z 0:2 vrnili in na koncu sta se tekmeca razšla z rezultatom 2:2. Slovenija ima sedaj štiri točke in zaseda četrto mesto v skupini. Slovenija se bo v ponedeljek, 11. oktobra, v gosteh pomerila z Albanijo.

Angleži so bolje začeli srečanje. Po hitrem protinapadu je v 5. minuti do zadetka prišla angleška izbrana vrsta. Strelec je bil Gallagher.

Zadetek za vodstvo Angležev

Angleži so s pritiskom nadaljevali tudi po vodstvu. Svojo premoč so kronali že nekaj minut kasneje. Po predložku s strani je do strela prišel Palmer in žogo poslal v daljši vratarjev kot. Zgolj po 15. minutah srečanja so gostje vodili že z 0:2.

Palmerjev rutiniran zaključek

Do polčasa se mreži nista več zatresli. Angleži so bili v prvem polčasu boljši tekmec. Takoj v začetku drugega polčasa je slovenska izbrana vrsta pokazala popolnoma drug obraz. Pogumnejša igra je kmalu obradila sadove, saj so izbranci Milenka Ačimovića rezultat v 49. minuti znižali na 1:2. Strelec je bil rezervirst Španring.

Zadetek Slovenije za znižanje vodstva Angležev

Tudi v nadaljevanju drugega polčasa je bila veliko nevarnejša Slovenija. V 66. minuti je sledil udarec iz kota, ki je ponovno pripeljal do zadetka. Tokrat je bil z glavo uspešen Stojinović. Do konca srečanja sta imeli obe reprezentanci še nekaj priložnosti, tako da je slovenska izbrana vrsta proti favorizirani Angležem zasluženo osvojila točko.