Vincent Aboubakar junak kamerunskih levov

Nogomet 9. Jan 202222:00 > 22:23 1 komentar

Kamerunci so na prvi tekmi 33. afriškega pokala narodov z 2:1 ugnali Burkino Faso. Organizatorji turnirja najboljših afriških ekip so v 24. minuti obnemeli, a so se zahvaljujoč dveh enajstmetrovk vrnili že v prvem polčasu in prišli do popolnega preobrata. Na drugi tekmi v skupini A so Zelenortski otoki po pričakovanjih premagali Etiopijo (1:0).

Vse tekme letošnjega afriškega pokala narodov si boste lahko ogledali v neposrednih prenosih na televiziji Sportklub. Tekmovanje bomo spremljali tudi na naši spletni strani, na kateri bomo ob sprotnem spremljanju pripravili tudi nekaj zanimivih zgodb.

Za petkratne prvake črne celine iz Kameruna je v končnici prvega polčasa oba gola po 11-metrovkah dosegel Vincent Aboubakar, za gostujočo izbrano vrsto je zadel Gustavo Sangare v 24. minuti.

Zadetki s tekme med Kamerunom in Burkino Faso:

Zelenortski otoki izkoristili prednost igralca več

Na drugi tekmi prvega dne so Zelenortski otoki z 1:0 premagali Etiopijo, ki je že od 12. minute naprej igrala brez izključenega Yareda Bayeha. V zadnjih sekundah prvega polčasa je zmago otočanom prinesel Julio Tavares.

Zadetek Tavaresa za slavje Zelenortskih otokov:

Naslov brani Alžirija

Zagotovo je prvi favorit za novo krono je branilka naslova Alžirija, ki je neporažena že 34 tekem v nizu. Senegal, finalist z zadnjega prvenstva, je že tri leta najvišje uvrščena afriška reprezentanca na lestvici Fife. Trenutno je na 20. mestu.

Nedvomno med favorite spada tudi zmagovalec prvega afriškega pokala narodov in s sedmimi naslovi rekorder Egipt, vedno pa je lahko nevaren tudi domačin, ki leti na krilih navijačev – v tem primeru Kamerun.

Šok za Nigerijo

Nigerijski nogometni zvezdnik Victor Osimhen ne bo mogel pomagati svoji reprezentanci na afriškem pokalu. Nogometaš Napolija je bil po poškodbah obraza, operaciji in dvomesečnem odmoru nared za povratek ne zelenice, a mu jo je zagodla okužba z novim koronavirusom in se že vrača v Neapelj, je sporočil Napoli.