Jesús rešil Ekvatorialno Gvinejo, Tunizija ob porazu naprej

Nogomet 20. Jan 202222:05 > 22:20 1 komentar

Četrtkov spored na Afriškem pokalu narodov je dokončno odločil potnike v osmino finala. Za preživetje so se borili branilci naslova Alžirci, ki pa se poslavljajo že po skupinskem delu. Tokrat je bila boljša Slonokoščena obala (3:1). Napredovanja se veselijo še Ekvatorialna Gvineja, Mali, Gambija in Tunizija.

Skupina E je poskrbela za novo veliko presenečenje na Afriškem pokalu narodov. Alžirija je osvojila zgolj eno točko in se od tekmovanja že poslovila. Prvo mesto je osvojila Slonokoščena obala, ki je osvojila sedem točk. Na drugem mestu pa je Ekvatorialna Gvineja, ki je v napetem obračunu premagala Sierro Leone.

Nogometaši Slonokoščene obale so izkoristili vse svoje priložnosti in suvereno premagali Alžirijo. Tudi puščavski bojevniki so imeli svoje priložnosti, toda zapravljena enajstmetrovka Mahreza je pokazatelj, kakšno prvenstvo je za Alžirci.

Jesús prinesel napredovanje

Ekvatorialna Gvineja si je z zmago proti Sierri Leone zagotovila napredovanje v izločilne boje. To je že tretje zaporedno napredovanje v osmino finala za to državo na zahodu srednje Afrike.

Edini zadetek na tekmi je padel v 38. minuti srečanja, ko je zadel Ganet. V 85. minuti je posijal žarek upanja za Sierro Leone, toda Kamara je zastreljal enajstmetrovko.

Edini zadetek na tekmi:

Dokončna odločitev pa je v četrtek zvečer padla še v skupini F. Maliju sta zmago nad Mavretanijo (2:0) prinesla Massadio Haidara in Ibrahima Kone z enajstmetrovke.

Iz te skupine sta napredovali še Gambija in Tunizija, njun medsebojni dvoboj pa se je končal z 1:0 v prid prve. Edini gol je v 93. minuti dosegel Ablie Jallow. Tunizijci so sicer v prvem polčasu prek Jazirija zapravili enajstmetrovko, tik pred odmorom pa je bil izključen še Ben Mustapha, a poraz tokrat ni bil usoden. Tunizija je v osmino finala napredovala kot ena izmed tretjeuvrščenih ekip.

Po zaključku skupinskega dela so znani tudi pari osmine finala, ki se s prvima dvema tekmama začenja v nedeljo.