Aluminij še poglobil krizo Maribora (VIDEO)

Nogomet 1. Okt 202322:23 0 komentarjev

Nogometaši Aluminija so v 11. krogu Prve lige Telemach zmagali proti Mariboru z 1:0 (0:0).

Mariborčani nadaljujejo skromen niz rezultatov. Na zadnjih sedmih tekmah so le enkrat zmagali in dvakrat remizirali, četrti poraz pa jim je zadal Aluminij iz Kidričevega. Šumarji so se s tremi točkami z zadnjega dvignili na sedmo mesto in imajo zdaj deset točk. Maribor je ostal peti s 14. Na vrhu je Celje s 23 točkami.

V izenačenem prvem polčasu je bil Aluminij tisti, ki je izkoristil nepazljivost mariborske obrambe ter slabše posredovanje vratarja Ažbeta Juga.

Dvoboj se je že takoj začel z napako Juga, ki je v prvi minuti žogo podal do Gala Gorenaka, temu pa je zadetek preprečila požrtvovalna mariborska obramba in žogo preusmerila v kot.

Več iz PLT:

Dve minuti kasneje je po strelu Erica Castra na drugi strani posredoval debitant v državnem prvenstvu, 17-letni Jan Petek. Najstnik v vratih Kidričanov je bil dobro postavljen tudi v peti minuti ob strelu Marka Božića z glavo.

V 12. minuti je dlani Juga ogrel Loren Maružin, Castro pa je po pol ure igre še enkrat, tokrat iz neposredne bližine, preizkusil Petkovo zbranost.

V 34. minuti je Aluminij povedel po visoki podaji prek mariborske obrambe. Sandro Jovanović si je žogo ustavil s prsmi in jo z levico poslal v mrežo. Jug je slabo posredoval, žoga mu je namreč spolzela pod telesom.

Drugi polčas je že v šesti minuti zaznamoval drugi rumeni karton Božića, ki je moral predčasno pod prho po prekršku nad Žanom Baskero na sredini igrišča.

Prav Baskera je v 60. minuti streljal od daleč in izzval obrambo Juga, čeprav je imel na voljo tudi boljše rešitve. Te je imel dve minuti kasneje po strelu od daleč tudi Maružin, a je bil vnovič na mestu Jug.

Tudi Maribor je na drugi strani zapretil v 66. minuti, potem ko je odbita žoga po podaji v kazenski prostor prišla do Ignacia Guerrica, z 20 metrov pa je Argentinec meril meter mimo leve Petkove vratnice.

V 87. minuti bi se lahko le minuto po vstopu na zelenico med strelce vpisal Jakov Katuša, a je z roba kazenskega prostora meril preveč po sredini vrat in Jugu omogočil zanesljivo posredovanje.

V četrti minuti sodnikovega dodatka so imeli vijoličasti še zadnjo priložnost, a je po dolgi podaji Xhuliano Skuka v teku slabo zadel žogo, ki je nato končala prek Petkovih vrat.

Aluminij bo v 12. krogu v nedeljo gostoval pri Kopru, medtem ko bodo vijoličasti dan prej gostili Muro.

Aluminij – Maribor 1:0 (1:0)

Športni park, sodniki: Matoša, Praprotnik, Kasapović.

Strelec: 1:0 Jovanović (34.).

Aluminij: Petek, Jovan (od 87. Matić), Koblar, Zeljković, Pečnik (od 40. Schaubach), Jagić, Martić, Maružin (od 67. Kosi), Gorenak, Baskera (od 68. Šubarić), Jovanović (od 86. Katuša).

Maribor: Jug, Guerrico, Šoštarič Karič, Watson (od 57. Urata), Pihler (od 46. Uskoković), Božić, Lorber (od 77. Skuka), Repas, Laušić (od 46. Soudani), Castro, Kolar (od 69. Feta).

Rumeni kartoni: Zeljković, Jovanović, Gorenak; Božić, Pihler, Castro, Repas.

Rdeči karton: Marko Božić (51.).

Konec tekme!

94. minuta: To je bila ta priložnost, ki jo je čakal Maribor. Dolga podaja čez obrambo, sicer zahteven položaj, a je Skuka je meril čez gol. Ostaja 1:0.

87. minuta: Katuša je lepo preigraval in prišel do prostora do strel, a meril preveč po sredini vrat.

66. minuta: Končno priložnost za goste. Guerrico je streljal z velike razdalje, a meril mimo leve vratnice.

62. minuta: Maružin je znova poizkušal, a je bil Jug na mestu.

51. minuta: Rdeči katon za Maribor! Marko Božić je zadrsal po tleh in izbil žogo, a bil neroden in s podlatom nato še zadel v gleženj Baskere. Martin Matoša mu je pokazal drugi rumeni in hkrati izključujoči rdeči karton.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! Domači so bili nevarjenjši in zasluženo vodijo.

34. minuta: GOOOOL! Domači vodijo! Sandro Jovanović je nekoliko z leve strani močno streljal in s hitrim odzivom presenetil gostujočega vratarja.

12. minuta: Maružin je streljal in preizkusil dlani Juga, ki je brez težav ujel žogo.

1. minuta: Kakšna napaka Juga! Podal je na nogo nasprotniku, a je Baskera zapravil ogromno priložnost za hitro vodstvo.