PLT: Bledi Maribor poražen v Kidričevem; kaos v Rogaški (VIDEO)

Nogomet 1. Okt 202319:00 > 22:09 1 komentar

Pester nedeljski spored 11. kroga Prve lige Telemach sta odprli Rogaška in Olimpija. Ljubljančani so slavili z 2:0. Domačini so imeli veliko za povedati glede sojenja na tekmi, do obračuna je prišlo tudi na tribunah. V domžalskem Športnem parku so navijači videli dva pozna gola, na koncu pa sta si ekipi razdelili točki. Krog se je zaključil v Kidričevem, kjer je Aluminij ugnal bližnje sosede iz Maribora z 1:0.

“Šumari” so po skalpu Celja poskrbeli za nov šok favorita. Za zaključek 11. kroga so na domači zelenici porazili še vijoličaste, ki so na najbližjem gostovanju prikazali zelo bledo predstavo. Aluminij je bil v prvem polčasu boljši nasprotnik in v 34. minuti prišel do odločujočega gola. Sandro Jovanović je nekoliko z leve strani presenetil gostujočega vratarja Ažbeta Juga, ki tokrat ni bil najbolj razpoložen. Skoraj bi po veliki napaki zadetek prejel že v uvodni minuti dvoboja.

Mariborski upi na preobrat so se močno zmanjšali v 51. minuti, ko je Marko Božić z drsečim startom izbijal žogo, a hkrati s podlatom zadel v gleženj Žana Baskere. Sodnik Martin Matoša ni imel izbire in mu pokazal drugi rumeni ter hkrati izključujoči rdeči karton.

Jalovi poskusi gostov z deseterico proti enajsterici niso obrodili sadov. Utrpeli so že četrti poraz na zadnjih petih tekmah in na lestvici zdrsnili na 5. mesto. Za vodilnimi Celjani zaostajajo že za devet točk, bližje so dnu, pred zadnjim mestom imajo le šest točk naskoka. Pri Aluminiju, ki je zdaj z 10 točkami že na 7. mestu, se je tokrat s predstavo izkazal komaj 17-letni vratar Jan Petek, ki je šel v gol posredno zaradi Maribora, ki svojemu vratarju na posoji v Kidričevem Samu Pridigarju ni dovolil nastopa.

Jelenič s škarjicami rešil točko

V Domžalah sta se na drugi nedeljski tekmi pomerili ekipi Radomelj in Kopra. Gledalci so dolgo čakali na zadetke, zaiskrilo pa se je ob koncu tekme. V 87. minuti so Radomljani povedli, z veliko sreče je zadel Ivan Krolo.

Le dve minuti kasneje pa so odgovorili Primorci. Fantastično se je v kazenskem prostoru znašel Enej Jelenič, ki je s škarjicami poskrbel za delitev točk!

Kontroverzna zmaga Olimpije v Rogaški Slatini

V prvem polčasu zadetkov in veliko zanimivega dogajanja nismo videli, zato pa je bil toliko bolj pester drugi del. Glavno dogajanje pa se je zgodilo v sodnikovem podaljšku. Olimpija je namreč dobila enajstmetrovko, s čimer se niso strinjali domačini.

Sledilo je veliko besednega dvoboja, ob tem pa je bil izključen vratar Rogaške Rok Vodišek. Pesti so zapele tudi na tribunah.

Kasneje je Olimpija dosegla še en zadetek, v Rogaški Slatini je slavila z 2:0.

Vodilni Celjani utišali Fazanerijo

Sobočani, ki so v gosteh dosegli štiri zaporedne zmage, na domačem igrišču v tej sezoni še niso slavili. Tokrat so jih ugnali vodilni Celjani, ki so se pobrali po porazu proti Aluminiju Po slabem prvem polčasu, ko si ne eni ne drugi niso ustvarili resnejših priložnosti, je vodilna ekipa udarila na začetku drugega polčasa, ko so povedli po podaji s kota. Na koncu je Aljoša Matko lepo podal do Marka Zabukovnika, ki je kot prvi matiral Klemna Mihelaka.

Mura se po celjskem hladnem tušu ni pobrala, grofi pa so po darilu domače obrambe zadeli še drugi zadetek. Hudo napako je izkoristil Jegor Prucev. Izbranci Alberta Riere imajo zdaj 23 točk, tokrat kar anemična Mura na šestem mestu za njimi zaostaja že deset točk.

Zadetek Marka Zabukovnika:

Bravo poglobil krizo Domžal

Bravo je v dvoboj z Domžalami vstopil kar nekoliko v strahu glede na zadnje medsebojne tekme. Šiškarji namreč Domžalčanov niso premagali na zadnjih osmih tekmah. Tekma se je tudi začela po domžalskih notah s hitrim vodstvom, a je domačim uspelo tudi po nekaj zelo lepih zadetkih preobrniti izid in vpisati tri točke. Najprej sta za izenačenje za 1:1 lepo sodelovala Martin Pečar in Jakoslava Stankovića. Pečar ga je lepo našel s peto, Stankovića pa je mojstrsko zadel.  Le dve minuti kasneje po podaji s kota je Pečar poskrbel še za potezo tekme.

Lepo podajo je, kot radi rečemo, iz prve udaril na volej in s pravim evrogolom poskrbel za vodstvo Brava z 2:1. Domžalčani se po šoku niso predali in prek prekrasnega zadetka Jošta Piška s prostega strela izenačili na 2:2, a vse skupaj ni bilo dovolj za točke v Šiški, saj so Bravaši v drugem polčasu zadeli še enkrat. Na končnih 3:2 je v 50. postavil Lan Štravs.  Z novo zmago so izbranci Aleša Arnola vsaj začasno skočili na tretje mesto, Domžale po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah ostajajo sedme.