Američani do drugega naslova, med strelci prvič nova “okrepitev” (VIDEO)

Nogomet 19. Jun 20238:13 0 komentarjev

Nogometna reprezentanca ZDA je v Las Vegasu z 2:0 porazila Kanado in tako obranila naslov v ligi narodov Severne in Srednje Amerike ter Karibov (CONCACAF). Med strelce sta se vpisala Chris Richards in Folarin Balogun.

Na stadionu Allegiant ni bilo presenečenja. Američani so upravičili vlogo favorita in se do nove lovorike dokopali že v prvem polčasu. Pri obeh golih je z asistenco zablestel Giovanni Reyna.

Končni izid je v 34. minuti postavil Folarin Balogun. Gre za napadalca rojenega v Brooklynu nigerijskima staršema, a je od drugega leta odraščal v Londonu. Vse od svojega sedmega leta starosti je član Arsenala in minulo sezono zablestel na posoji pri francoskem Reimsu, kjer je na 37 tekmah Ligue 1 dosegel 21 golov. Ker vpoklica v angleško reprezentanco ni dobil, se je po sezoni odločil, da bo v članski kategoriji nosil dres izbrane vrste ZDA.

Američani so sicer ligo narodov osvojili že pred dvema letoma ob prvi izvedbi tekmovanja pod okriljem CONCACAF.

Na tekmi za tretje mesto so Mehičani z golom Jesusa Gallarda ugnali Panamo.