Angel Di Maria se je pridružil Leu Messiju

Nogomet 23. Dec 202220:46 0 komentarjev

Ne le Lionel Messi, tudi Angel Di Maria se je odločil, da nadaljuje reprezentančno kariero, poročajo v Argentini.

“Angel Di Maria bo še naprej igral za argentinsko izbrano vrsto. Ni znano, kako dolgo bo še vztrajal, a marca bo z reprezentanco. Tudi on si želi uživati v igri kot svetovni prvak,” je zapisal novinar TyC Sports Gaston Edul. Zakaj tudi on? Podoben razlog za nadaljevanje reprezentančne poti je namreč  po osvojenem naslovu razkril tudi Lionel Messi.

Za Angelom Di Mario, ki je od letos sicer član Juventusa, je izjemno svetovno prvenstvo. V skupinskem delu je njegova igra sicer precej nihala, a ko se je poškodoval in v izločilnih bojih na tekmah proti Avstraliji, Nizozemski in Hrvaški odigral le osem minut, so gavči izkušenega krilnega napadalca močno pogrešali. Vrnil se je v finalu in na najpomembnejši tekmi prikazal svojo daleč najboljšo predstavo na turnirju.

Angel Di Maria se je takole veselil zadetka za 2:0 proti Franciji v finalu SP. Foto: Guliverimage

Lionel Scaloni je nekoliko presenetil in Di Mario postavil na levo, ne na sicer njemu bolj domačo desno stran napada, kar je bil zadetek v polno. V 23. minuti je s preigravanjem v kazenskem prostoru priigral enajstmetrovko, s katere je Argentina povedla. Nato je 13 minut pozneje meril v polno za 2:0. Ker za več kot 60 minut igre ni bil pripravljen, je dramo, ki je sledila, živčno spremljal s klopi.

Di Maria je sicer član reprezentance že 15 let. Vpisal je že 129 nastopov in dosegel 28 golov. Strelsko najuspešnejše leto je imel prav letos, ko je na 11 tekmah zabil šest zadetkov. Ne le v finalu svetovnega prvenstva, gol je zabil tudi na junijski Finalissimi proti Italiji. Lani pa je dosegel edini gol ob zmagi z 1:0 v finalu Copa Amerike proti Braziliji. Ne le Messi, tudi Di Maria si bo po karieri v Argentini zaslužil kip.