Fred junak izredno napetega obračuna na Elland Roadu

Nogomet 20. Feb 202219:25 > 19:26 0 komentarjev

Na prvi tekmi 26. kroga angleške Premier lige med West Hamom in Newcastlom je prišlo do delitve točk (1:1). Srake so tako na zadnjih šestih tekmah neporažene. Prvi zasledovalec sinje-modrih Liverpool je gostil Norwich. Gostje so sicer povedli, toda Mane in Salah sta poskrbela za preobrat. Tretji Chelsea pa se je dolgo časa mučil proti Crystal Palaceu, Ziyech je na koncu poskrbel, da so modri osvojili vse tri točke. Najodmevnejši obračun kroga se je odvil na Etihadu. Napet obračun je na koncu pripadel Tottenhamu, City je izenačil v podaljšku, a je Harry Kane poskrbel, da zmaga odhaja v London. S tem se ponovno odpira boj za angleškega prvaka. Manchester United je v napetem obračunu prišel do zmage proti Leedsu.

Tottenham je na stadionu Etihad dosegel veliko zmago in tako ponovno vrnil upanje za osvojitev mest, ki prinašajo igranje v Evropi naslednjo sezono. Poleg tega bodo zmage veseli v Liverpoolu, saj imajo Reds priložnost, da se povsem približajo Cityju. Boj za angleškega prvaka je spet odprt.

City favorit na papirju

Po rekordni zmagi v Ligi prvakov sredi tedna se je Manchester City vrnil v Premier League in se pomeril s Spursi, zmaga gostiteljev pa je bila na papirju zgolj formalnost. Vendar pa za meščane stvari niso bile tako preproste, saj so zaostajali že po vsega 4. minutah srečanja, ko je zadel Dejan Kuluševski, ki je po nesebični podaji Heung-Mina Sona, zadel v prazno mrežo. Pritisk Cityja je bil od takrat neprestan, Phil Foden in João Cancelo sta bila zelo blizu izenačenja, vendar obramba Spursov je bila na pravem mestu.

Kot se to pogosto dogaja, so se Spursi sami ustrelili v nogo. Po napaki Huga Llorisa je žoga padla k İlkayu Gündoğanu, ki je pospravil žogo v mrežo. Zdi se, da so bili protinapadi edini način za Spurse, da osvojijo tri točke, in to se je izkazalo sredi drugega polčasa. Ponovno je sodeloval Son, tokrat je ponovno poskrbel za podajo, ko je Harry Kane odlično zaključil in Tottenham je ponovno vodil.

Dva zadetka v podaljšku

Kane je kasneje zadel še enkrat. Toda po posredovanju VAR-a so določili prepovedan položaj Kuluševskega. Varovanci Pepa Guardiole so imeli tako še nekaj upanja, vsaj za točko. V sodnikovem podaljšku so si Spursi ponovno nespametno nakopali težave. Cristian Romero je v kazenskem prostoru igral z roko. Anthony Taylor ni imel druge izbire, kot da po ogledu videoposnetka pokaže na belo točko. Riyad Mahrez pa je pod velikim pritiskom prevzel odgovornost in zatresel mrežo.

Neverjetne tekme pa še ni bilo konec. Ko je že kazalo, da si bosta morali ekipi razdeliti točke, je Kuluševski našel Kanea, ki je z glavo utišal in šokiral domače občinstvo. Ekipa Antonia Conteja, ki se je v zadnjih tednih znašla v težavah, je z zmago prekinila niz 15 zaporednih tekem brez poraza v Premier League za Manchester City.