Kane prehitel Henryja, Everton polzi proti rdeči coni

Nogomet 7. Mar 202222:37 > 23:12 0 komentarjev

V sklopu 28. kroga angleškega prvenstva je Ttotenham na domačem stadionu Everton osramotil s 5:0 in tako modre iz Liverpoola pahnil na rob cone za izpad. Harry Kane je dosegel dva zadetka in s 176 skupno doseženimi v sklopu Premiershipa na večni lestvici prehitel Thierry Henryja ter se zavihtel na 6. mesto. En mu manjka, da dohiti Franka Lamparda. Že v nedeljo sta se na Etihadu pomerila mestna rivala - Manchester City in United. Derbi je pripadel sinjemodrim (4:1), ki imajo sedaj spet šest točk prednosti pred Liverpoolom. Sinjemodri so tako prvič po sezoni 2018/19 dobili oba ligaška obračuna proti mestnim tekmecem.

Pritisk je bil na Manchester Cityju, ki ga Liverpool neusmiljeno preganja v tekmi za angleški naslov. Meščani so povedli že po petih minutah, ko je za vodstvo domačih zadel Kevin De Bruyne. United je čakala zahtevna naloga. Rdeči vragi so hitro izenačili. Hiter proti napada je odlično zaključil Jadon Sancho in izid je bil izenačen.

Pred koncem prvega polčasa je ponovno zadel De Bruyne in City je odšel na odmor s prednostjo enega zadetka. Belgijec bi lahko postal prvi igralec s hat-trickom na mestnem derbiju po več kot 50 letih, toda to mu je preprečil David de Gea. Belgijec je kljub temu sodeloval pri tretjem zadetku, ko je Riyad Mahrez odlično zaključil akcijo. City od takrat ni popustil, še naprej je napadal, Mahrez pa je v sodniškem dodatku dosegel še en zadetek. Varovanci Pepa Guardiole bodo sedaj ponovno nekoliko lažje dihali, saj imajo spet šest točk prednosti pred Liverpoolom. Medtem ko je Manchester United ob lastnem porazu in zmagi Arsenala zdrsnil iz mest, ki prinašajo igranje v Ligi prvakov.

Vrhunci s tekme med Cityjem in Unitedom:

Liverpool ostaja za petami Cityja

Nogometaši Liverpoola so v soboto nadaljevali svojo zmagovito serijo. Na Anfieldu so z 1:0 premagali londonski West Ham, kar je bila že njihova že 11. zaporedna zmaga. Odločilen gol je padel v 27. minuti, ko je Trent Alexander-Arnold poskusil s strelom od daleč, ki pa je na koncu izpadel kot natančna podaja Sadiu Maneju, Senegalcu, potem ko je žoga zletela med vratarjem in branilcem, ni bilo težko zadeti.