Man City se je namučil, pomembna zmaga West Hama

Nogomet 27. Feb 202217:05 > 17:14 0 komentarjev

V prejšnjem krogu angleškega prvenstva se je zgodilo praktično nepredstavljivo, saj je zasedba Pepa Guardiole vpisala tretji letošnji prvenstveni poraz, ki jim ga je zadal Tottenham. 27. krog Premier lige se je nadaljeval že v petek, ko je Southampton ugnal Norwich. V soboto je bilo na sporedu šest tekem, svoje delo je že opravil Tottenham, ki je gladko odpravil Leeds. Manchester United je zgolj remiziral proti Watfordu, City pa ugnal Everton. Na tekmi med Brentfordom in Newcastlom je v drugem polčasu v igro vstopil Christian Eriksen. Za Danca je bil to prvi nastop na tekmi po tragičnem dogodku. V nedeljo je pomembno zmago v boju za 4. mesto vpisal West Ham, ki je z 1:0 premagal Wolverhampton.

V prejšnjem krogu angleškega prvenstva se je zgodilo praktično nepredstavljivo, saj je zasedba Pepa Guardiole vpisala tretji letošnji prvenstveni poraz, ki jim ga je zadal Tottenham. Londončani so s prvo zmago po treh zaporednih porazih močno popravili stanje duha v svoji ekipi pa ga nato hitro znova pokvarili zaradi novega poraza, hkrati pa močno razveselili tudi Liverpool. Redsi so se po zaslugi zmage Tottenhama in svojih dveh zmag proti Norwichu in Leedsu na zaostali tekmi sinjemodrim približali na vsega tri točke zaostanka in poskrbeli, da se je bitka za naslov prvaka v Premier ligi znova močno zapletla.

Vrnitev Eriksena na nogometne zelenice

Vrnitev Christiana Eriksena v profesionalni nogomet je bila redka svetla točka za Brentford na današnji tekmi proti Newcastlu. Srake se iz Londona vračajo s tremi točkami.

Danski nogometaš je v drugem polčasu vstopil v igro. Deležen je bil velikega aplavza s tribun Brentford Community Stadiuma – pa tudi s strani igralcev Newcastla -, saj je prvič nastopil po srčnem zastoju, ki ga je utrpel na igrišču med evropskim prvenstvom lansko poletje.

Toda na Eriksenovo žalost je Brentford ob njegovem vstopu zaostajal že za dva gola, prav tako so imeli igralca manj. Zahodni Londončani so tako doživeli sedmi poraz v osmih tekmah v angleškem prvenstvu.