Vieira skoraj krvnik topničarjev

Nogomet 18. Okt 202123:10 > 23:21 2 komentarja
Lacazette je rešil topničarje. Foto: Guliverimage.

Na stadion Emirates se je vrnila legenda kluba Patrick Vieira, ki je tokrat stal na nasprotnem bregu. Tekmo so bolje odprli nogometaši Arsenala, ki so hitro povedli. Do polčasa se izid ni spremenil. V drugem polčasu je Crystal Palace pokazal drug obraz in rezultat obrnili v svoj prid. Vieira bi lahko postal prvi bivši topničar, ki bi v prvem trenerskem obračunu premagal Arsenal. Po vodstvu so se gostje zaprli in Alexandre Lacazette je z zadetkom v 95. minuti postavil končni izid 2:2.

Newcastle je novo obdobje pod arabskimi lastniki začel s porazom. Na tisoči trenerski tekmi Steva Bruca je bil Tottenham boljši s 3:2. Tekmo je zaznamoval dogodek z zaključka prvega polčasa, ko se je zgrudil en izmed gledalcev. Tekma je bila prekinjena, nadaljevala se je po premoru. Gledalec naj bi bil v stabilnem stanju. Že pred tem je West Ham z 1:0 ugnal Everton. Edini zadetek je dosegel Italijan Angelo Ogbonna. Bolj uspešni so bili Evertonovi mestni tekmeci. Liverpool je že včeraj s 4:0 zmagal v gosteh pri Watfordu in za nekaj ur skočil na vrh. Z zmago pri Brentfordu z 1:0 ga je spet prehitel Chelsea in se vrnil na prvo mesto. Manchester United je z 2:4 izgubil v Leicestru. Manchester City, ki brani naslov, je z 2:0 odpravil Burnley.

Angleško prvenstvo, 8. krog:

Sobota, 16. oktober:
Watford – Liverpool 0:5 (0:2)
Strelci: 0:1 Mane 9., 0:2 Firmino 37., 0:3 Firmino 52., 0:4 Salah 54., 0:5 Firmino 91.

Leicester City – Manchester United 4:2 (1:1)
Strelci: 0:1 Greenwood 19., 1:1 Tielmans 31., 2:1 Soyuncu 78., 2:2 Rashford 82., 3:2 Vardy 83., 4:2 Daka 91.

Manchester City – Burnley 2:0 (1:0)
Strelca: 1:0 Silva 12., 2:0 de Bruyne 70.

Norwich – Brighton 0:0

Aston Villa – Wolverhampton 2:3 (0:0)
Strelci: 1:0 Ings 48., 2:0 McGinn 69., 2:1 Saiss 80., 2:2 Coady 86., 2:3 Neves 95.

Newcastle – Tottenham 2:3 (1:3)
Strelci: 1:0 Wilson 2., 1:1 Ndombele 17., 1:2 Kane 22., 1:3 Son 45+4., 2:3 Dier/ag 89.
RK: Shelvey (Newcastle) 83.