Nigerija in Angola prva četrtfinalista afriškega prvenstva (VIDEO)

Nogomet 27. Jan 202422:55 > 22:58 0 komentarjev
Veselje strelca obeh golov za Nigerijo Ademole Lookmana in asistenta Victorja Osimhena. FOTO: Profimedia.

Nogometaši Angole so prvi četrtfinalisti afriškega prvenstva v Slonokoščeni obali. Angolci so v osmini finala s 3:0 premagali Namibijo in se bodo v naslednjem krogu pomerili z Nigerijci, ki so v afriškem derbiju z 2:0 odpravili Kamerun.

Obračun Nigerije in Kameruna v Abidjanu se je začel iskriti z golom Nigerijcev v deveti minuti, a je bil strelec Semi Ajayi v prepovedanem položaju. V 36. minuti pa je Nigerija, precej boljši tekmec v tem dvoboju, le povedla.

Victor Osimhen je z nepopustljivostjo prišel do žoge, jo oddal do Ademole Lookmana, ta pa jo je kljub ne najboljšemu strelu poslal v mrežo. Isti igralec je postavil tudi končni izid, ko je zadel še v 90. minuti.

Zadetka s tekme Nigerija – Kamerun:

Angola in Namibija sta igrali v Bouakeju, so pa Angolci že v 17. minuti ostali brez vratarja Nebluja, saj je ta po napaki svoje obrambe z roko posredoval zunaj kazenskega prostora, preprečil zadetek Namibijcev in dobil rdeči karton.

Kljub številčnemu primanjkljaju je Angola, ki je bila v sicer kar izenačenem obračunu precej učinkovitejša, povedla v 38. minuti, ko je iz bližine zadel Gelson Dala, v 41. minuti pa so le z deseterico na igrišču ostali tudi Namibijci, ko je drugi rumeni karton dobil Lubeni Haukongo.

Zadetki s tekme Angola – Namibija:

Dala, ki sicer igra v katarski ligi, je takoj zatem podvojil angolsko prednost, ko je zadel z glavo. Pri obeh golih je podal Fredy Ribeiro, soigralec Svita Sešlarja pri turškem drugoligašu Eyüpsporu. V 66. minuti je Mabululu potrdil napredovanje Angole z lepim diagonalnim strelom.

V nedeljo bosta tekmi osmine finala Ekvatorialna Gvineja – Gvineja in Egipt – DR Kongo, v ponedeljek Zelenortski otoki – Mavretanija in Senegal – Slonokoščena obala, v torek pa Mali – Burkina Faso in Maroko – Južnoafriška republika.