Barack Obama, Michael Jackson in … zmaga Kopra v Mariboru

Nogomet 28. Apr 202212:00 0 komentarjev
Koper je v Ljudskem vrtu nazadnje zmagal 23. avgusta 2009.

Koper bo na sobotnem derbiju v Ljudskem vrtu lovil zmago, s katero bi na lestvici tri kroge pred koncem prvenstva preskočil Maribor in prekinil tudi zelo dolg niz brez prvenstvene zmage v Mariboru, ki traja že skoraj 13 let.

Leta 2009 je Barack Obama postal prvi temnopolti predsednik ZDA.

V svetu je razsajala pandemija svinjska gripa.

Umrl je ameriški zvezdnik popa Michael Jackson.

Na vrhuncu je bila velika finančna kriza.

Predsednik Slovenije je bil Danilo Türk, predsednik vlade pa Borut Pahor.

Zlatko Zahović je zaokroževal prvo leto v vlogi športnega direktorja Maribora.

Nazadnje je z dvema goloma za zmago Maribora z 2:0 poskrbel Ognjen Mudrinski.

V soboto bo minilo 4.644 dni

To pa je bilo tudi leto, v katerem je Kopru nazadnje uspelo to, kar bo v Ljudskem vrtu lovil v soboto zvečer. V gosteh je na prvenstveni tekmi premagal Maribor.

Od takrat bo v soboto minilo 12 let, osem mesecev in sedem dni. Natanko 4.644 dni, če številke poenostavimo.

Vmes je minilo 18 prvenstvenih tekem, a Koper v Ljudskem vrtu ni zmagal niti enkrat. Osemkrat je remiziral in desetkrat izgubil. Tudi razlika v zadetkih močno govori v prid Maribora. Na teh 18 tekmah je dosegel 42 golov, prejel pa jih le 13.

Nekajkrat je Koper iz Maribora odšel potolčen. Kar trikrat je izgubil z 0:4, enkrat, julija 2013, pa je doživel pravcati debakel. Izgubil je z 1:6.

Nazadnje sta se Maribor in Koper v Ljudskem vrtu pomerila prvi dan lanskega novembra, ko je na dan obujanja spomina na mrtve v 15. prvenstvenem krogu te sezone za zmago Mariborčanov z 2:0 dvakrat zadel Ognjen Mudrinski.

Statistika vseh tekem Maribora in Kopra v Ljudskem vrtu:

Število tekem: 44
Zmage Maribora: 24
Remiji: 16
Zmage Kopra: 4
Razlika v zadetkih: 92:33 v korist Maribora

Miran Pavlin je zadel pri zmagi Kopra v Ljudskem vrtu z 2:1.

Kopru je zadnjo zmago v Ljudskem vrtu prinesel Miran Pavlin

Zadnja od le štirih zmag Kopra s kar 44 prvenstvenih gostovanj v Mariboru seže v 23. avgust daljnega leta 2009, ko so Koprčani v Ljudskem vrtu zmagali z 2:1. Zmagoviti gol je Kopru legendarni Miran Pavlin.

Koper je bil v tisti sezono potem prvak in prišel do zgodovinske prvenstvene lovorike. Zdaj ima priložnost za drugo. Z novo, peto zmago v Ljudskem vrtu, bi Koprčani naredili velik korak proti drugemu naslovu državnega prvaka, a najprej bo treba prekiniti zares dolg črn niz. Z Bonifike sporočajo, da se z njim ne obremenjujejo.

“Zgodovina je zgodovina, za nami. Zdaj je nova sezona, nova tekma. Gremo odigrati, kot znamo. Lahko obljubimo, da bomo za zmago naredili vse,” pred tekmo pravi kapetan Ivica Guberac, ki pa zaradi kazni na tokratnem derbiju ne bo mogel zaigrati.

“Zame je to dodaten motiv. Verjamem, da tudi za fante,” pa je o dolgem nizu brez zmage v Mariboru, ki ga lahko zdaj prekinili, povedal Zoran Zeljković. “Upam, da v Mariboru zmagamo,” je dodal.

Se bodo mlademu trenerju Kopra želje uresničile ali pa se bo koprski niz brez zmage v Mariboru nadaljeval in dočakal še 13. rojstni dan? Odgovor bomo dobili v soboto zvečer.

Koper je leta 2010 v Ljudskem vrtu osvojil superpokal

Maribor in Koper sta se od avgusta 2009 do danes, kolikor za zdaj traja koprski niz brez zmage, v Ljudskem vrtu sicer pomerila še dvakrat. V pokalu in superpokalu.

Aprila 2011 je Maribor z 1:0 zmagal na povratni tekmi polfinala pokala in se uvrstil v finale.

Julija 2010 sta se med seboj pomerila v superpokalu, v katerem so se lovorike veselili Koprčani. Po tekmi brez zadetkov so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke, pri katerih je bil Koper uspešnejši s 5:4.

Maribor v tej sezoni vodi z “2:1”

Na prvih treh medsebojnih tekmah te sezone je uspešnejši Maribor. Potem ko je v 6. prvenstvenem krogu na Bonifiki izgubil z 2:0, je nanizal dve zmagi. V 15. krogu je doma zmagal z 2:0, v 24. pa na Bonifiki tri točke osvojil po rezultatu 2:1.