Bongongui s hat-trickom veliki junak ob visoki zmagi Tabora

Nogomet 19. Sep 202117:38 0 komentarjev
Bongongui. Foto: PLT

Tabor je v Sežani v tekmi 9. kroga Prve lige Telemach s 4:0 (1:0) premagal Aluminij iz Kidričevega in tako vpisal četrto zmago sezone in drugo za novega stratega na klopi Dušana Kosića, ki je ob debiju videl še zmago proti Bravu.

Ekipi sta prišli na medsebojno srečanje po zmagah v prejšnjem krogu. Tabor je pod vodstvom novega trenerja Dušana Kosića Bravu prizadejal prvi poraz v tej sezoni.

Veliko presenečenje pa je pripravil Aluminij. Pred srečanjem z Mariborčani je zasedal zadnje mesto brez ene same zmage. Na koncu so vijoličaste porazili kar s 3:0. Prav tako slavje je proti Bravu Aluminij dosegel doma v maju, kar je bila njegova zadnja zmaga na uradni tekmi do srečanja z Mariborom.

A te predstave igralci Aluminija niso ponovil v Sežani, kjer so prejeli štiri gole ob premoči gostiteljev, ki so nizali napade, sami pa niso sprožili nobenega strela v okvir vrat. Tabor je prišel v vodstvo v 13. minuti, ko je zadel Louis Bongongui.

Klemen Nemanić je pet minut po začetku drugega polčasa povišal prednost za rdeče črne na 2:0. Bongongui je svoj drugi gol na tekmi zabil v 66. minuti, tretjega pa štiri minute pred koncem dvoboja.

Tabor se je s četrto zmago – ob prav toliko porazih – povzpel na začasno tretje mesto, Aluminij je s sedmimi točkami ostal na predzadnjem mestu.

V 10. krogu bo v četrtek, 23. september, Tabor v Sežani gostil Muro, na isti dan bo Aluminij igral v Kopru.

Tabor Sežana – Aluminij 4:0 (1:0)

Strelca: 1:0 Bongongui 13., 2:0 Nemanič 50., 3:0 Bongongui 66., 4:0 Bongongui 86.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Nemanić, Guerrico, Mavretič (od 68. Tolić), Grobry (od 87. Ovsenek), Krivičić (od 68. Mihaljević), Bongongui, Stančič (od 54. Kljun), Stanković (od 55. Kouao).

Aluminij: Janžekovič, Martić, Azemović (od 80. Ploj), Pečnik, Krefl, Nkama (od 69. Prša), Marinšek, Pušaver (od 60. Brest), Kadrić (od 46. Kidrić), Đerlek (od 69. Bizjak), Pečnik.

Rumeni kartoni: Nemanić; Marinšek, Nkama.
Rdeč kartoni: /.

KONEC TEKME!

86. minuta: GOOOOOL! Hat-trick Rodrigueja Bongonguija! Fantastična predstava Kamerunca, ki ima zdaj štiri zadetke v sezoni. Bravo vodi s 4:0.

66. minuta: GOOOOOL! Rodrigue Bongongui je izkoristil veliko napako obrambe Aluminija na čelu z Janžekovičem. Bongongui je žogo poslal v nebranjeno mrežo.

50. minuta: GOOOOOOOL! Zadetek za Tabor. Odličen strel z glavo branilca Klemna Nemaniča, Luka Janžekovič pa je obtstal kot vkopan na golovi črti. Tabor vodi z 2:0 in lovi prvo domačo zmago v sezoni.

ZAČETEK DRUGEGA DELA

KONEC PRVEGA POLČASA!

46. minuta: Nevarnost pred vrati Aluminija, a po zmedi v kazenskem prostoru zadetka ni bilo.

33. minuta: Priložnost za Aluminij. Tilen Pečnik je prišel proti golu z leve strani, a z levico ni bil natančen. Ostaja 1:0.

13. minuta: GOOOOOL! Rodrigue Bongongui je zadel za 1:0. Lepo se je znašel in na levi nogi ujel obrambo Aluminija, zaključiti pa mu ni bilo težko mimo Janžekoviča. 1:0 za domače.

5. minuta: Prva priložnost za Sežano in prvo delo za Luko Janžekoviča. Ustrelil je Marko Krivičić, ki pa ni premagal vratarja gostov.