PLT: Mura po preobratu zmagoslavno iz Maribora

Nogomet 19. Sep 202122:10 > 20. Sep 2021 9:20 0 komentarjev

Deveti krog Prve lige Telemach se je nadaljeval z današnjim obračunom med Taborom Sežano in Aluminijem, ki so ga visoko s kar 4:0 dobili domači nogometaši. Sledilo je presenečenje na Bonifiki, kjer je blede in vodilne Koprčane z 0:1 premagal Bravo. Krog sta z derbijem zaključila Maribor in Mura, ki sta poskrbela za dramo na Ljudskem vrtu (1:2), ki je ponudila gole, rdeči karton in preobrat za zmago v zadnjih minutah.

Trener Maribora Simon Rožman, čigar odstop je klub v noči na soboto zavrnil in mu izrekel zaupnico, se je tokrat odločil za postavitev s tremi osrednjimi branilci in vsaj na začetku dvoboja se je zdelo, da je storil prav. Vijoličasti so šli v tekmo napadalno in si v uvodnih 11 minutah priigrali že tri večje priložnosti.

Naposled so domači tudi prvi zadeli, potem, ko se je tekma sicer nekoliko umirila, je bil po podaji s kota v kazenskem prostoru najspretnejši Robert Voloder. 20-letni nemški branilec je v 33. minuti žogo z močnim strelom poslal pod prečko. A veselje domačih ni trajalo dolgo, le tri minute kasneje je na levem krilu preigraval Amadej Maroša in lepo našel Žigo Kousa, ki je poravnal izid.

Velik šok so vijoličasti doživeli na samem začetku drugega polčasa, ko je bil izključen Nemanja Mitrović, potem ko je dobil drugi rumeni karton. Številčno premoč so Prekmurci izkoristili tik pred iztekom rednega dela tekme, po podaji iz kota je bil najvišji Jan Gorenc in z glavo matiral Ažbeta Juga.

Mura je z zmago preskočila Maribor in je zdaj četrta, zbrala je 14 točk. Štajerci imajo točko manj in so trenutno šesti.

Gol Gorenca za zmago v Ljudskem vrtu:

Bravo prvi porazil Koprčane

V slovenski Prvi ligi Telemach ni več neporažene ekipe. Na koprski Bonifiki so se vseh treh točk veselili nogometaši Brava in tako vodilni ekipi lige prizadejali prvi poraz v sezoni. Prav v prejšnjem krogu je prvi poraz utrpel tudi Bravo, ki je bil do 7. kroga skupaj s Koprom še neporažen.

Vodilno moštvo lige je bilo v deževnem vremenu nerazpoloženo in nenevarno. Niso uspeli razviti značilne igre iz letošnje sezone, oziroma so jim gostje zaprli vse poti do gola. Da so se iz Kopra v Ljubljano vrnili s tremi točkami je poskrbel Vanja Drkušić, ki je v 75. minuti najvišje skočil ob podaji iz kota.

Koper kljub tekmi manj ostaja na vrhu lestvice, zdaj ima pred Bravom in Olimpijo, ki sta njegova prva zasledovalca, tri točke naskoka. Z ljubljanskima prvoligašema bi se lahko z zmago proti Muri izenačil tudi Maribor, ki branilce naslova ob 20.15 gosti v Ljudskem vrtu za zaključek 9. kroga.

Bongongui s hat-trickom potopil Aluminij

Tabor je nadigral Aluminij. V strelih je bilo 15 proti 8, kar 8 proti 0 pa je bilo v strelih v okvir. Prvo ime srečanja je bil Kamerunec Rodrigue Bongongui, ki je nasprotnikom zabil kar tri zadetke. Tabor je tako prišel do prve domače zmage v sezoni. Novi trener kluba iz Sežane Dušan Kosić je tako izjemno začel ligaško zgodbo pri novem klubu – z drugo zmago na drugi tekmi. Na prvi so v gosteh premagali Bravo z 2:0.

Aluminij nadaljuje s slabšimi rezultati. To je že četrti poraz na deveti tekmi, dobili so le en obračun. Ostajajo na devetem mestu, za njimi je na lestvici le Karcel iz Radomelj.

Tretji gol Bongonguija

Ziljkić s prostega strela Olimpijo poslal pod vrh

Ljubljančani so tekmo odlično odprli in že v 11. minuti povedli, kar se je naposled izkazalo za odločilen trenutek tekme. Prosti strel s približno 20 metrov je izvajal Almedin Ziljkić, žoga se je nato odbila od nesrečnega Celjana Luke Kerina, močno spremenila smer in matirala nemočnega Florijana Raduho.

Do polčasa sta največji dve priložnosti pripadli Celjanom, natančneje Žanu Medvedu. Dvakrat sej je znašel sam pred vratarjem Nejcom Vidmarjem, a enkrat streljal čez gol, nato meril še naravnost v domačega vratarja, ostalo je pri vodstvu zmajev.

Na začetku drugega polčasa je bil izključen Michael Pavlović, a gostje niso izkoristili številčne prednost, iz protinapadov so bili celo nevarnejši domači nogometaši. Mreži sta do konca obmirovali, Olimpije je tako s peto zmago sezone skočila na drugo mesto lestvice, Celjani pa so zapravili priložnost, da bi po zmagi v pokalu proti Taboru, vpisali še četrto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih.

Domžalam občinski derbi

#related-news_0

Domžalčani so bili na Športnem parku boljši tekmec od Radomelj. Zelo hitro so prišli do vodstva, ko je v osmi minuti Dobrovoljc izkoristil dobro podajo s kota in žogo poslal v mrežo. Radomlje bi v obrambi lahko posredovale bolje, saj je bil branilec povsem sam tri metre od gola.

V nadaljevanju je bila tekma brez večjih priložnosti, Domžalčani pa so zmago potrdili v 60. minuti. Takrat je s projektilom vodstvo podvojil Georgijević, ki je zadel s 25 metrov. Domžale so tekmo varno pripeljale do konca in vpisale nove tri točke.

Prva liga Telemach, 8. krog

Sobota, 18. september:

Domžale – Radomlje 2:0 (1:0)
Strelca: 1:0 Dobrovoljc 8., 2:0 Georgijević 60.

Olimpija – Celje 1:0 (1:0)
Strelec: 1:0 Ziljkić 9.
R.K.: Pavlović 47./Olimpija

Nedelja, 19. september:

Tabor Sežana – Aluminij 4:0 (1:0)
Strelca: 1:0 Bongongui 13., 2:0 Nemanič 50., 3:0 Bongongui 66., 4:0 Bongongui 86.

Koper – Bravo 0:1 (0:0)
Strelec: 0:1 Drkušić 75.

Maribor – Mura 1:2 (1:1)
Strelec: 1:0 Voloder 33., 1:1 Kous 36., 1:2 Gorenc 88.