Bravo še poglobil krizo Mure, ki drsi proti dnu (VIDEO)

Nogomet 3. Dec 202315:09 0 komentarjev

Bravo je na prejšnjih štirih tekmah zbral le dve točki, tokrat pa je zasluženo premagal Muro, pri čemer sta največji napadalni delež opravila Martin Pečar in Luka Kerin. Bravo po sedmi zmagi v sezoni ostaja v zgornjem delu lestvice, Mura pa je po osmem porazu sedma.

Po sobotnem sneženju so v Šiški dobro pripravili zelenico za obračun Brava in Mure. Ta v uvodnih desetih minutah ni ponudil kakšne velike priložnosti, vendar so nekaj več pokazali domači, ki so tudi povedli v 12. minuti. Takrat je v osrčju kazenskega prostora do žoge prišel Martin Pečar in brez težav dosegel svoj četrti gol sezone.

Pozneje je tudi Mura, ki je imela več žogo v posesti, nekajkrat opozorila nase, v 24. minuti pa je šel Alen Bubek na ogled posnetka, saj je žoga v iztegnjeno roko zadela Luko Kerina. Pričakovano je sledila enajstmetrovka, ki jo je izvedel Dardan Shabanhaxhaj, Matija Orbanić pa je njegov strel obranil. Žogo je odbil v vratnico.

V 34. minuti je po podaji Matije Kavčiča iz kota z desne strani je do dobrega strela z glavo prišel Jakov Gurlica, vendar je bil Klemen Mihelak na mestu. Orbanić pa se je znova izkazal le malce zatem, ko je ustavil nov Shabanhaxhajev poskus.

Dobro minuto po začetku drugega dela je Matej Poplatnik pri domačih žogo poslal malce mimo vrat, tudi sicer pa sta ekipi v uvodu nanizali nekaj obetavnih akcij, imeli nekaj strelov, a so bili preslabi za spremembo izida, tudi poskus Amadeja Maroše z glavo v 61. minuti.

V 62. minuti pa so Šiškarji podvojili prednost. Strelec prvega gola Pečar je podal z leve strani, pred golom pa se je najbolje znašel Luka Kerin, podajalec pri vodilnem golu Brava.

Naslednji, ki je bil nevaren, je bil Poplatnik, a iztržil le kot, tudi v 78. minuti je bil isti igralec neuspešen s strelom z glavo. Mura je v končnici tekme tudi imela nekaj poskusov, vendar niti eden ni resno ogrozil domačega vratarja.

Bravo bo v 18. krogu v četrtek gostoval pri Olimpiji, Mura pa bo dan prej gostila Rogaško.

Iz minute v minuto:

Bravo – Mura 2:0 (1:0)

Pečar 12., Kerin 62.

KONEC TEKME!

82. minuta: Mura poizkuša ujeti priključek, kot zadnji je z razdalje sprožil Nikola Jovičević, a meril naravnost v Orbanića.

73. minuta: Bravo je spet zapretil prek Jakova Gurlice, a je ta tokrat zgrešil vrata Mure.

67. minuta: Še ena velika priložnost za Bravo, Borna Proleta si je privoščil veliko napako, strel Poplatnika pa je uspel v kot odbiti Kobie Morris.

62. minuta: GOOOL! Po podaji Martina Pečarja je zadel Luka Kerin. Sijajen zaključek nogometaša Brava.

59. minuta: Z velike razdalje je sprožil Shabanaxaj, a je bil Orbanić dobro postavljen.

47. minuta: Krasna priložnost Brava za povišanje vodstva, toda po podaji Marka Španringa je Matej Poplatnik z desetih metrov meril mimo vrat Mure.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Mura je pritisnila za izenačenje in si priigrala serijo kotov, a do polčasa se izid ni več spremenil.

35. minuta: Hiter polprotinapad Mure, zaključil je Shabanaxaj, a se je še enkrat izkazal danes očitno odlično razpoloženi Orbanić.

34. minuta: Velika priložnost za Bravo, Matija Kavčič je podal s kota, kjer je do strela z glavo prišel Jakov Gurlica, a je Mihelak njegov strel ubranil.

25. minuta: Mura je dobila na voljo enajstmetrovko, Dardan Shabanaxaj in Amadej Maroša pa sta se prerekala, kdo je bo izvedel. Na koncu je odgovornost prevzel Shabanaxaj, ki pa mu je Matija Orbanič ubranil najstrožjo kazen!

18. minuta: Mura je po prekinitvi zapretila in zahtevala celo enajstmetrovko, a je sodnik Alen Bubek dosodil samo kot.

12. minuta: GOOOOL! Bravo vodi z 1:0! Podajo v kazenski prostor je Luka Kerin s peto preusmeril do Martina Pečarja, ki je z bližine brez težav premagal Klemna Mihelaka in Ljubljančani zasluženo vodijo.

10. minuta: Za zdaj je Bravo tisti, ki je več pri žogi, a težko govorimo o tem, da je imela katera od ekip že pravo priložnost za dosego zadetka.