Bravo zmagal in se učvrstil na četrtem mestu

Nogomet 3. Mar 202419:33 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v 24. krogu Prve lige Telemach v Domžalah izgubili proti Bravu Kostelu z 0:1 (0:0).

Radomlje se na domačem terenu v Domžalah še naprej ne znajdejo. Zadnjo zmago so tam vpisale septembra, tudi tokrat pa so ostale praznih rok, ko jih je premagal Bravo. Ta se je s tremi točkami povzpel na četrto mesto, Radomljani ostajajo predzadnji.

Uvodnih 20 minut ni bilo posebej razburljivih, pri domačih je sicer v šesti minuti Nino Kukovec z volejem žogo poslal malo mimo vrat, na drugi strani pa je v 19. minuti Matic Ivanšek za malo zgrešil z 18 metrov.

V 41. minuti je še Lan Štravs žogo poslal mimo radomeljskih vrat, v 42. pa je Gašper Trdin sprožil od daleč, Emil Velić pa se je izkazal z obrambo.

V drugem delu je najprej Ognjen Gnjatić sprožil mimo gola, v 60. minuti pa je Matej Poplatnik po Ivanškovi podaji stekel za radomeljsko obrambo proti golu, obšel vratarja in tudi zadel, a je bil za malenkost v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0.

V 68. minuti je pri domačih Madžid Šošić poskusil z desne strani, vendar le za malce zgrešil cilj, tudi po posredovanju Matije Orbanića. V 76. minuti pa so gosti povedli, po kotu se je pred vrati dobro znašel Nemanja Jakšić in iz bližine zadel za 1:0.

Jakov Gurlica bi lahko v 84. minuti odločil tekmo, ko je z glavo streljal v kazenskem prostoru, dobro pa je reagiral Velić, tako kot v 91. minuti po strelu z glavo Milana Tučića.

Radomlje bodo v 25. krogu v nedeljo gostoval pri Rogaški, Bravo pa bo dan prej gostil Aluminij.

Kalcer Radomlje – Bravo Kostel 0:1 (0:0)

Športni park, sodniki: Matoša, Kovačič, Kasapović.

Strelec: 0:1 Jakšić (76.).

Radomlje: Velić, Ševelj (od 88. Cerar), Korun, Dobrovoljc, Hrvoj (od 73. Marković), Moses, Gnjatić, Koderman (od 73. Pogačar), Vokić (od 89. Davidović), Šošić, Kukovec (od 73. Cruz).
Bravo: Orbanić, Španring, Gorenc, Gurlica, Jakšić, Štravs, Trdin, Pečar (od 80. Kerin), Stanković, Ivanšek, Poplatnik (od 80. Tučić).

Rumeni kartoni: Gnjatić; Štravs, Španring, Jakšić.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME!

GOOOL!!! Bravo je v 76. minuti prišel do vodstva! Po podaji Mateja Poplatnika je v polno meril Nemanja Jakšić.

68. minuta: Zdaj je bil v priložnosti najboljši strelec Radomelj Nedžad Šošić, ki je prišel do strela v kazenskem prostoru, a se je z obrambo izkazal vratar Brava.

60. minuta: Bravo je zadel, za hrbet branilcev Radomelj je stekel Matej Poplatnik in rutinirano premagal vratarja domačih, toda veselje ni trajalo prav dolgo. Stranski sodnik je označil nedovoljeni položaj.

DRUGI POLČAS SE JE ZAČEL!

POLČAS! V drugem delu prvega polčasa ni bilo več večjih priložnosti, ekipi na odmor odhajata z nepriljubljenim rezultatom 0:0.

24. minuta: Zdaj pa je bil nevaren Bravo. Priložnost je imel najboljši strelec Ljubljančanov Matej Poplatnik, ki je po predložku z leve strani prišel do strela z glavo, ampak žoge ni dobro zadel.

18. minuta: Še ena priložnost za Radomlje, spet jo je imel Nino Kukovec, ki je prišel iz oči v oči z vratarjem Brava, a se je Mitja Orbanić izkazal z obrambo.

7. minuta: Prva priložnost je pripadla Radomljanom. Nevarno je poskusil Nino Kukovec, toda žoga je za las zgrešila cilj.

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:

Radomlje: Velić; Barnabas, Dobrovoljc, Gnjatić, Hrvoj, Koderman, Korun, Kukovec, Ševelj, Sosić, Vokić.
Bravo: Orbanić; Gorenc, Gurlica, Ivanšek, Jakšić, Pečar, Poplatnik, Španring, Stanković, Štravs, Trdin.

Pred tekmo:

Nedeljsko dogajanje zaključuje tekma v Domžalah, kjer gostuje Bravo. Šiškarji še vedno močno trkajo na vrata najboljših ekip lige in so v krčevitem boju za Evropo, mlinarji na drugi strani ravno tako intenzivno bijejo boj za obstanek v ligi. V igri bodo tako zelo pomembne točke, kdo bo na koncu uspešnejši?