PLT: Zadnjeuvrščena Rogaška zmagala v Kopru, Bravo premagal Radomlje

Nogomet 3. Mar 202417:30 > 17:33 3 komentarji
Nogometaši Rogaške, ki je na zadnjem mestu, so z 2:1 zmagali na Bonifiki. FOTO: Aleš Fevžer.

Danes je v 24. krogu Prve lige Telemach zadnjeuvrščena Rogaška po preobratu z 2:1 zmagala v Kopru. Bravo je v zadnji tekmi kroga z 1:0 zmagal v gosteh pri Radomljah. V soboto sta Olimpija in Celje v derbiju kroga remizirala z 1:1 v Stožicah. Maribor je v Ljudskem vrtu s 3:0 premagal Domžale. Že v petek je Aluminij z 2:0 odpravil Muro.

Bravo je izkoristil spodrsljaj Kopra in z zmago v Domžalah, kjer domače tekme igrajo nogometaši predzadnjih Radomelj, zmagal z 1:0 ter se učvrstil na četrtem mestu lestvice.

Odločitev na zadnji tekmi kroga je padla v 76. minuti, ko je po podaji najboljšega strelca Brava Mateja Poplatnika zadel izkušeni srbski napadalec Nemanja Jakšić.

Hrvaški napadalec in vratar Rogaški prinesla zmago v Kopru

Na Bonifiki smo prvi gol videli že po manj kot dveh minutah igre, ko je Koprčane v vodstvo popeljal Francoz Timothee Nkada. Potem so vajeti igre v svoje roke vzeli gostje, ki kljub zmagi ostajajo na zadnjem mestu, in poskrbeli za preobrat. Najprej je v 20. minuti zadel Patrik Mijić in dosegel že četrti gol, odkar je pozimi prišel v Slovenijo, ta hrvaški napadalec pa je zakuhal tudi drugi, kot se je izkazalo po koncu tekme, zmagoviti gol. V sodnikovem dodatku prvega polčasa ga je po njegovem odbitem strelu dosegel Oliver Kregar. V drugem polčasu je bil Koper veliko boljši, a se je z nekaj sijajnimi obrambami izkazal vratar gostov Ajdin Mulalić.

Zmagoviti gol Oliverja Kregarja:

Maribor do zanesljive zmage

Maribor je v soboto  Ljudskem vrtu gostil Domžale, vijoličasti pa so že od prve minute nekoliko odločneje krenili proti gostujočim vratom. Kljub nekoliko podrejenemu položaju, pa so si tudi Domžalčani pripravili nekaj priložnosti, najlepšo so imeli v 20. minuti srečanja.

Toda v 35. minuti je domače v vodstvo popeljal Hilal Soudani, ki se je odlično znašel na robu kazenskega prostora. Za mirnejše nadaljevanje srečanja je v 42. minuti poskrbel Arnel Jakupović. Toda večji del zasluge za drugi zadetek gre Maksu Barišiču, ki je odlično zaposlil Jakupovića.

Po odmoru so nekoliko odločneje proti vratom Maribora krenili gostje, ki so imeli celo na voljo enajstmetrovko. Toda po posredovanju VAR-a je glavni sodnik zaradi prepovedanega položaja spremenil svojo odločitev.

Piko na i zmagi Maribora je v 79. minuti postavil Soudani, ki je kronal odlično preigravanje Marka Božića.

Brez zmagovalca v Stožicah

Tekma v Stožicah se je začela izredno atraktivno. Nekaj več od igre so imeli sicer nogometaši Olimpije, ki so imeli največjo priložnost v 29. minuti srečanja, ko je okvir vrat stresel Peter Agba. Toda sledil je hladen tuš ob koncu prvega polčasa, Žan Karničnik je ukradel žogo in z malce sreče v 40. minuti žogo poslal v mrežo Olimpije.

V nadaljevanju nismo videli toliko priložnosti kot v prvem polčasu, toda zmaji so v 85. minuti vendarle prišli do izenačujočega zadetka. Končni izid 1:1 je postavil Marcel Ratnik. Razlika med Celjem in Olimpijo tako še naprej ostaja sedem točk.

Olimpija bo v 25. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Muri, Celje pa bo dan prej gostilo Maribor.

Aluminij poglobil krizo Mure

Petkovo srečanje v Kidričevem v prvem polčasu ni ponudilo veliko nogometnih užitkov. Šele ob koncu prvega polčasa so nogometaši Mure nekoliko resneje ogrozili vrata Aluminija, toda ob polčasu sta obe mreži mirovali.

V nadaljevanju so domačini po zaslugi dveh izjemnih zadetkov Tina Matića prišli do vodstva in na koncu tudi do vseh treh točk. Izpostaviti velja predvsem drugi zadetek hrvaškega napadalca, s katerim bo zagotovo konkuriral za najlepši zadetek kroga.

Aluminij bo v 25. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Bravu, Mura pa bo dan pozneje gostila Olimpijo.