Brez zadetkov na derbiju spodnjega dela lestvice

Nogomet 25. Feb 202317:07 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj in CB24 Tabora Sežane so se v Domžalah v 24. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločnim izidom 0:0.

V pomembnem obračunu v boju za obstanek sta se srečali ekipi, ki sta v prvih treh spomladanskih krogih vpisali po dva remija in zmago. Tokrat sta ob dokaj previdni igri srečanje končali brez zmagovalca, tako da še naprej zasedata osmo in deveto mesto, loči pa ju zgolj točka.

Kraševci so bili tisti, ki so v uvodnih 20 minutah pokazali nekaj več želje, vendar posebej nevarni niso bili, še najbolj aktiven je bil Luka Šušnjara z enim nenatančnim strelom. Tudi v 23. minuti je bil Tabor spet pri strelu, vendar poskus z glavo je bil preslab za Emila Velića.

Minuto pozneje so domači prvič streljali, toda poskus Esterja Soklerja z glavo ni predstavljal nobenih težav za Jana Koprivca. Ta je uspešno posredoval tudi po poskusu Samsondina Oura v 28. minuti, ko je streljal od daleč po izgubljeni žogi Thadeeja Kalebe.

Prav Francoz pa je bil spet v ospredju v 32. minuti, ko je po odbiti žogo streljal v kazenskem prostoru in tudi zadel, a so sodniki po pregledu posnetka dosodili igranje z roko.

V uvodu drugega dela so bili spet aktivnejši gosti, Sacha Marasović je prvi poizkusil s strelom, a bil premalo natančen. Na drugi strani je v 66. minuti Koprivec moral posredovati po strelu Madžida Šošića, sicer pa prav posebej veliko lepih akcij ekipi nista pokazali. Le v 80. minuti je Marasović poskusil žogo od daleč spraviti čez Velića, ki je šel precej iz svojih vrat, a je precej zgrešil cilj.

V 82. minuti je Sokler, ki je bil na meji prepovedanega položaja, popolnoma neoviran slabo streljal z roba kazenskega prostora, v 92. minuti pa so imeli Sežanci na voljo obetaven protinapad, ki pa sta ga Fahd Ndzengue in Žan Bešir zapravila.

Radomlje bodo v 25. krogu v soboto gostovale pri Olimpiji, Tabor pa bo dan pozneje gostil Bravo.

Radomlje – Tabor Sežana 0:0 (0:0)

Konec tekme.

66. minuta: Priložnost za Radomlje! Madžid Šošić je prišel do lepe priložnosti, a Jan Koprivec mu je strel uspel ubraniti. Ostaja 0:0.

Začetek drugega dela!

Konec prvega polčasa.

32. minuta: Zadetek Tabora ne velja! Kouao si je v napadalni akciji pomagal z roko in zadetek je razveljavljen. Ostaja 0:0.

27. minuta: Priložnost za Radomlje! Napako je v obrambi Tabora naredil Kouao, žogo je prestregel Ouro, ki bi lahko podal, a odločil se je za zaključni udarec iz velike razdalje. Strel pa ni presenetil vratarja Sežane.