PLT: Kvesić v Kopru junak zapravljive Olimpije

Nogomet 25. Feb 202315:51 > 22:19 0 komentarjev
Ne le naslov, cilj Olimpije je dvojna krona. Foto: Aleš Fevžer

V 24. krogu Prve lige Telemach je vodilna Olimpija v Kopru vpisala minimalno zmago,. Edini gol je dosegel Mario Kvesić, potem ko so predtem zmaji kar štirikrat zatresli okvir gola in zapravili najstrožjo kazen. V nedeljo nas v Ljudskem vrtu čaka štajerski derbi med drugouvrščenim Celjem in Mariborom, ki je na tretjem mestu.

Ljubljančani so v Kopru na vrata domačih sprožili kar 22 strelov, od tega 15 v okriv, a dosegli le en gol. Izjemen je bil vratar Adnan Golubović, ki pa je vendarle enkrat klonil, tako so tri točke odšle v slovensko prestolnico, kjer ostajajo trdno na čelu lestvice.

Po kar štirih vratnicah in zapravljeni najstrožji kazni, ki je bil precej ostro dosojena v zaključku prvega polčasa, je v 50. minuti v polno meril Mario Kvesić, ki je zadel po protinapadu, potem ko je levji delež opravil Svit Sešlar. Kvesić je tako popravil napako, saj je prav on zastreljal enajstmetrovko.

Brez zadetkov v Domžalah

Na tekmi med Radomljami in Taborom iz Sežane gledalci niso videli veliko. Boj se je bil predvsem na sredini igrišča, obe ekipi sta prišli do nekaj priložnosti, a mreži sta obmirovali. Vsaj ‘uradno’. Tabor je v prvem polčasu zabil, a je bil gol razveljavljen zaradi igre z roko.

Ob tem sta obe ekipi niz neporaženosti v domačem prvenstvu podaljšali na štiri točke. V spomladanskem delu sezone poraza še ne poznata.

Bravo in Mura v uspavanki nista navdušila

Bravo je sicer z remijem proti Muri (0:0) prekinil serijo štirih zaporednih porazov, a zmage Šiškarji nimajo že osem tekem zapovrstjo. Tudi pri Muri z izkupičkom ne bodo zadovoljni, saj se jim še naprej izmika uvrstitev na mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Tako se strategu črno-belih, Damirju Čontali, stolček še naprej trese.

Najlepšo priložnost srečanja so imeli domači, ki so po desetih minutah drugega dela v par sekundah dvakrat stresli vratnico.

Damir Krznar se želi z Mariborom vrniti v zmagovalne tirnice. FOTO: Jure Banfi.

Štajerski derbi v Ljudskem vrtu

Nedeljski spored se bo ob 15. uri začel s štajerskim derbijem med Mariborom, ki je na tretjem mestu, in najbližjim zasledovalcem vodilne Olimpije Celjem, ki ima na drugem mestu točko več od Maribora.

Oboji so v prvih treh krogih drugega dela sezone osvojili sedem točk. Varovanci Damirja Krznarja so s četrtkovim remijem v Domžalah prekinili niz sedmih prvenstvenih zmag, medtem ko so Celjani doma stežka, z 2:1, premagali Bravo.

Miran Srebrnič se spet poslavlja od klopi Gorice. FOTO: Aleš Fevžer.

Kako se bo Gorica obnesla po trenerski spremembi?

Ob 17.30 se bosta v Novi Gorici udarila Gorica in Domžale. Pri Gorici, ki je trenutno na zadnjem mestu in ji grozi, da bo spet izpadla, je dogajanje precej vroče.

Mirana Srebrniča so, čeprav je od uvodnih treh tekem v tem letu izgubil le proti vodilni Olimpiji, v petek spet zamenjali, tako da bo Gorico tokrat vodil Florijan Debenjak. Vprašanje pa je, kdo bo to vlogo opravljal v nadaljevanju prvenstva. Po informacijah, ki prihajajo s Primorske, naj bi Gorico bil to Italijan, ki smo ga že večkrat povezovali s prihodom v slovenski nogomet, nekdanji trener Napolija in splitskega Hajduka Edy Reja.

Tokrat Gorico čaka domača tekma proti Domžalam, ki so po uvodnem šoku in porazu z 0:4 proti Taboru na naslednjih dveh tekmah premagali Bravo in remizirali z Mariborom ter se vrnile v igro za tako želeno Evropo.