Bayern po enajstmetrovkah do nove lovorike

Bundesliga 5. Avg 201722:31 > 22:40
Alexander Hassenstein, Getty Images

S tekmo superpokala se je začela nogometna sezona v Nemčiji. Bayern je po strelih z bele točke ugnal Borussio Dortmund. Po rednem delu je bilo 2:2.

Tekmo sta obe ekipi začeli pogumno. V 11. minuti je Bayern zapretil preko Roberta Lewandowskega, ki pa je streljal preko vrat. Le minuto kasneje se je vodstva razveselila Borussia. S samostojnim prodorom je navdušil Christian Pulišić, ki je s strelom v spodnji desni kot ugnal nemočnega Svena Ulreicha.

Veselje Borussie ni trajalo dolgo, saj so Bavarci že v 18. minuti prišli do izenačenja. Joshua Kimmich je podal v sredino, kjer se je najbolje znašel Lewandowski. Do konca polčasa so bili nevarnejši nogometaši Bayerna, a se je vedno izkazal vratar.

V drugem polčasu nismo videli veliko nevarnih akcij. Borussia je prva zapretila in svojo prvo priložnost v drugem delu tudi izkoristila. Ousmane Dembele je podal v prostor za hitrega Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je poskrbel za prefinjen zaključek.

Bavarci so po zaostanku pritisnili in najprej v 87. minuti preko Niklas Suleja stresli prečko, v 88. minuti pa le prišli do izenačenja. Lastno mrežo je zatresel nesrečni Lukasz Piszczek.

Tekmo so tako odločile enajstemtrovke, ki so se končale v šesti seriji, ko je Ulreich zaustavil strel Marcu Bartri.