Bayern prepričljiv, Leipzig ostaja na vrhu

Bundesliga 21. Sep 201917:12 > 17:24
Stuart Franklin/Getty Images

V štirih obračunih petega kroga Bundeslige z začetkom ob 15:30 so zmage vpisali Bayern, Bayer in Hertha, dvoboj med Freiburgom in Augsburgom se je končal brez zmagovalca. Leipzig je brez poškodovanega Kevina Kampla slavil v Bremnu.

Bayern je bil po zmagi proti Crveni zvezdi, s katero je odprl tekmovanje v Ligi prvakov, prepričljiv tudi v obračunu petega kroga nemške Bundeslige in pred svojimi navijači s 4:0 odpravil Koln.

Bavarci so prvi polčas dobili z 1:0 zahvaljujoč zadetku Roberta Lewandowskega v tretji minuti. Poljski napadalec je zadel tudi na začetku drugega polčasa, zmago pa sta potrdila Philippe Coutinho (prvi zadetek v majici Bayerna) iz najstrožje kazni in Ivan Perišić.

Hertha je bila doma z 2:1 boljša od Paderborna, Bayer Leverkusen prav tako ni dopustil presenečenja pred svojimi navijači in Union Berlin odpravil z 2:0, medtem ko sta se Freiburg in Augsburg razšla brez zmagovalca – 1:1.

Leipzig zmaguje tudi brez Kampla
Navijači Leipziga še vedno čakajo na povratek poškodovanega Kevina Kampla, a tudi brez pomoči nekdanjega slovenskega reprezentanta so se veselili nove zmage. Leipzig je na gostovanju pri Werderju slavil s 3:0 in na vrhu lestvice ohranil dve točki prednosti pred Bayernom. Za zmago Leipziga, ki je od od 64. minute igral brez izključenega Konrada Laimerja, so zadeli Willi Orban, Marcel Sabitzer in Marcelo Saracchi.