Bayern na začetku sezone le do točke

Bundesliga 13. Avg 202123:17 > 23:22 0 komentarjev

Bavarski nogometni velikan Bayern München je z nedoločenim izidom 1:1 proti Borussii Mönchengladbach začel lov na deseti zaporedni naslov v nemškem prvenstvu. Še na 11. prvenstveni tekmi zapovrstjo pa je zadetek za Bayern dosegel Poljak Robert Lewandowski.

Gladbach je imel v prvem delu prvega polčasa več priložnosti, premoč pa je kronal v 10. minuti, ko je po izgubljeni žogi Kanadčana Alphonsa Daviesa v nadaljevanju akcije zadel Francoz Alassane Plea.

Bayern je še do konca prvega dela izenačil. Po številnih zapravljenih priložnostih je na svoj račun vendarle prišel 32-letni Lewandowski in še sedmo sezono zapovrstjo zabil v prvem krogu nemškega državnega prvenstva, kar je nov rekord.

Rezultat se kljub lepim priložnostim v drugem polčasu ni spremenil, več od igre pa je imel bavarski velikan.

Lewandowski nadaljuje z lansko formo, Bayern pač ne. Foto: guliverimage

Preostale tekme bodo v soboto in nedeljo. Najbolj zanimiv sobotni obračun bo med Borussio Dortmund in Eintrachtom iz Frankfurta (18.30).

V nedeljo bo dejaven še Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Rdeči biki se bodo pomerili z Mainzem (15.30), ki ima sicer veliko težav zaradi okužb z novim koronavirusom.