Burak Yilmaz Lille popeljal na prvo mesto

Nogomet 25. Apr 202123:00 0 komentarjev
Burak Yilmaz - junak Lilla. Foto: REUTERS/Benoit Tessier

Burak Yilmaz je bil veliki junak zmage Lilla v Lyonu. V boju za naslov prvaka Francije ima Lille zdaj točko prednosti pred PSG-jem.

V Lyonu smo spremljali fantastičen obračun dveh kandidatov za naslov francoskega prvaka. Na koncu se je zmage veselil Lille, veliki junak pa 35-letni Burak Yilmaz, ki je zabil dva gola in dodal asistenco za veliki preobrat Lilla. Za Lyon sta bila uspešna Islam Slimani in Jose Fonte z avtogolom po veliki napaki vratarja Mika Maignana.

Tekma je bila izjemno razgibana, obe ekipi sta igrali napadalen nogomet. Lyon je po 35-ih minutah vodil z 2:0, tik pred zaključkom prvega polčasa pa je Yilmaz s fantastičnim prostim strelom Lillu prinesel upanje. V takšnem slogu je ekipa vstopila tudi v drugi polčas. V 60. minuti je po veliki napaki Lyonove obrambe Yilmaz sam stekel proti golu, podal do Kanadčana Jonathana Davida in rezultat je bil izenačen. Turški reprezentant pa je v 85. minuti še enkrat zapretil, po podaljšani žogi z glavo Yusufa Yazicija je še enkrat sam stekel proti golu in mojstrsko poslal žogo čez vratarja Lyona Anthonyja Lopesa.

Lille je ponovno na prvem mestu na lestvici francoske Ligue 1. Štiri kroge pred koncem sezone ima pred drugouvrščenim PSG-jem točko prednosti. Lyon je na četrtem mestu in zaostaja šest točk za vodilnim.