Popolna predstava brazilskega zvezdnika

Nogomet 28. Dec 20229:31 0 komentarjev
Casemiro je beton, ki povezuje sredino Manchester Uniteda. Foto: Profimedia

Manchester United je zmagi v ligaškem pokalu zmagovito serijo nadaljeval tudi v Premier League. Na Old Traffordu je s 3:0 premagal Nottingham Forest, pod predstavo za v učbenike pa se je podpisal izjemni Casemiro.

Manchester United je ob prihodu trenerja Erika ten Haga morda na najnižji točki po dobi sira Alexa Fergusona, a z letala se vidi, da rdeči vragi napredujejo iz tekme v tekmo. V torek so na svojem Old Traffordu prišli do šeste zmage zapored, kar se ni zgodilo že vse od leta 2017, ko je United vodil Jose Mourinho.

Zadnja žrtev vse boljšega United je bil Nottingham Forest, ki je na koncu klonil s 3:0, zmaga domačih pa bi bila ob številnih zapravljenih priložnostih še višja. Prva dva zadetka sta padla na polovici prvega polčasa, ko sta v polno merila Marcus Rashford in Antony Martial, zmago pa je ob koncu tekme potrdil še rezervist Fred. Ne glede na to, da ni zatresel mreže, je bil na koncu za najboljšega posameznika tekme izbran Casemiro. Bil je povsod in se podpisal za predstavo za učbenike.

Ten Hag nerad hvali, a tukaj si ni mogel pomagati

Brazilec, ki je igral na položaju defenzivnega vezista, je dobil vse zračne dvoboje, zbral je 28 podaj v napadalno tretjino, dobil je sedem duelov, trikrat razčistil nevarno akcijo Foresta, trikrat pripravil nevarno akcijo Uniteda, dvakrat je udaril proti vratom, nor večer pa je kronal še z ukradeno žogo in podajo do Freda, ki je zabil za končnih 3:0.

“Za Casemirom je izjemen večer, tega ne morem zanikati. Nivo, ki ga je prinesel v ekipo, je ogromen. V čast mi je delati z njim. Vsi lahko vidijo, kako pomemben je za to ekipo,” je 30-letnega brazilskega vezista hvalil tudi trener ten Hag.

Ni še rekel zadnje

Nekdanji zvezdnik Reala, ki je z belim baletom osvojil kar pet naslovov v ligi prvakov, se je na Old Trafford preselil poleti za 70 milijonov evrov. Številni “poznavalci” nogometa so bili mnenja, da je Casemiro že odslužen in je Otok prišel le po lahke milijone, a brazilski virtuoz iz tekme v tekmo dokazuje, da še zdaleč ni rekel zadnje.